عصر خدماتخدمات گمرک به صادرکنندگان ۲۴ ساعته شد | عصر خدمات

خدمات گمرک به صادرکنندگان ۲۴ ساعته شد

مدیر کل دفتر صادرات گمرک از خدمات ۲۴ ساعته این سازمان به صادرکنندگان خبر داد و گفت: صادرکنندگان می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته کالای خود را به گمرک اظهار کنند.
به گزارش عصر خدمات، اولین همایش ملی توسعه صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی چهارم و پنجم دی ماه در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی شیراز با حضور مقامات و مسئولین کشوری برگزار گردید.
در این همایش که با هدف هم افزایی بخش دولتی و خصوصی در بهینه سازی صادرات خدمات فنی و مهندسی برگزار گردید علی اکبر شامانی مدیر کل دفتر صادرات گمرک جمهوری اسلامی ایران و خداداد رحیمی مدیر کل گمرکات استان فارس به نمایندگی از گمرک جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.
در این مراسم شامانی در سخنانی با اشاره به ظرفیت بالای صادرات خدمات فنی و مهندسی در کشور و بالاخص استان فارس از جایگاه ایران در صادرات این گونه خدمات در بین کشور‌های همسایه به ویژه کشور‌های حاشیه خلیج فارس خبر داد.
وی به تشریح سیستمی شدن فرآیند‌های گمرکی در جهت تسهیل تجارت پرداخت و به ارائه خدمات ۲۴ ساعته به صورت الکترونیکی و همچنین ارتباط الکترونیکی گمرکات با سازمان‌ها و ادارات صادر کننده مجوز به صورت سیستمی اشاره نمود.
مدیر کل دفتر صادرات گمرک همچنین از اقدامات دفتر صادرات گمرک ایران در جهت تفویض اختیار صدور مجوز‌های ورود موقت جهت واحد‌های تولیدی و خروج موقت تجهیزات از قبیل: تجهیزات فنی و مهندسی و تمدید مدت مدت یک ساله (دو مهلت شش ماهه) به ۳۱ مرکز استان و همچنین تسهیل در روند استرداد حقوق ورودی مواد اولیه که در صادرات مورد استفاده قرار می‌گیرند خبر داد و با ابراز رضایت از حوزه صادرات گمرکات استان فارس از آمادگی جهت هر گونه همکاری در راستای تسهیل در امر صادرات به خصوص در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی خبر داد.
منبع: میزان
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار