عصر خدماتبسته حمایتی مستمری بگیران تأمین اجتماعی دوشنبه ۱۰ دی واریز می‌شود | عصر خدمات

بسته حمایتی مستمری بگیران تأمین اجتماعی دوشنبه ۱۰ دی واریز می‌شود

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی از واریز بسته حمایتی مستمری بگیران این سازمان خبر داد و گفت: این بسته حمایتی برای ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مستمری بگیر تأمین اجتماعی پس فردا دوشنبه ۱۰ دی ماه واریز می‌شود.

به گزارش عصر خدمات، محمد حسن زدا گفت: تلاش کردیم که بسته حمایتی مستمری‌ بگیران تحقق پیدا کند. در نهایت امروز تامین اعتبار شد به طوری که ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش که حقوق زیر ۳ میلیون می‌گیرند بسته حمایتی را دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: تا پایان سال دو مرحله دیگر نیز سبد حمایتی به بازنشستگان ارائه خواهد شد که در مرحله اول، به صورت نقدی خواهد بود و به هر بازنشسته ۲۰۰ هزار تومان تعلق می‌گیرد.

به گفته زدا، بسته حمایتی به مستمری بگیرانی که تا کنون این بسته را از سایر نهاد‌ها دریافت نکرده اند، تعلق می‌گیرد و بازنشستگان مشمول بعد از همپوشانی بسته را دریافت می‌کنند. افرادی که از نهاد‌های دیگر بسته حمایتی گرفته‌اند اسمشان در لیست سازمان تأمین اجتماعی نخواهد بود.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در مورد حذف دفترچه‌های بیمه نیز گفت: دفترچه‌های بیمه در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور به طور کامل حذف شده است. درباره مراکز درمانی طرف قرارداد نیز حذف دفترچه در حال اجرا است و در ۱۴ استان باقیمانده نیز ظرف چند روز آینده برنامه حذف دفترچه‌ها آغاز می‌شود.

زدا در مورد رفع همپوشانی دفترچه‌های بیمه گفت: در این خصوص با همکاری دستگاه‌های ذیربط اقدام می‌کنیم و تاکنون توانسته‌ایم ۳ میلیون همپوشانی را حذف کنیم.

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار