عصر خدماتبسته حمایتی بازنشستگان نقدی است/بزودی دفترچه بیمه تامین اجتماعی در کل کشور حذف می‌شود | عصر خدمات

سرپرست سازمان تامین اجتماعی

بسته حمایتی بازنشستگان نقدی است/بزودی دفترچه بیمه تامین اجتماعی در کل کشور حذف می‌شود

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی از واریز بسته حمایتی نقدی برای ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر این سازمان خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، محمدحسن زدا اظهار داشت: بسته حمایتی پول نقد است که به حساب بازنشستگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که حقوق زیر ۳ میلیون تومان می‌گیرند واریز می‌شود.

وی افزود: مبلغ این بسته ۲۰۰ هزار تومان است که پرداخت آن از طریق رسانه‌ها و یا پیامک بانک به آن‌ها اطلاع رسانی می‌شود.

زدا گفت: دریافت کنندگان بسته حمایتی ۳ گروه هستند که شامل بازنشستگان، از کار افتادگان و بازماندگان هستند که از امشب کار واریز به حساب آن‌ها آغاز شده است و تا پایان روز دوشنبه (۱۰ دی ۹۷) به حساب تمام مستمری بگیرانی که زیر ۳ میلیون تومان دریافتی دارند واریز می‌شود.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: اگر این مبلغ به حساب بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی واریز نشد، می‌توانند با شماره ۱۴۲۰ تماس بگیرند و پیگیری کنند.

زدا گفت: سعی داریم تا پایان سال ۲ مرحله دیگر این بسته را به حساب مستمری بگیران واریز کنیم.

وی افزود: با توجه به زمان بر بودن تهیه کالا و عرضه آن برای نخستین بار قرار شد بسته حمایتی به صورت نقدی پرداخت شود و احتمال اینکه در دفعات بعد کالا در اختیار افراد واجد شرایط قرار بگیرد وجود دارد.

زدا در خصوص بسته حمایتی بیمه شدگان و کارگران نیز گفت: بسته حمایتی کارگران را هم در دستور کار داریم. این گروه‌ها دارای همپوشانی هستند و از آن جایی که ممکن است بیمه شدگان از طریق سیستم‌های دیگر این کمک را دریافت کرده باشند، همپوشانی هارا مشخص کرده ایم و از مجموع بیمه شدگان ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از آن‌ها که دریافتی زیر سه میلیون تومان در ماه دارند و تاکنون این کمک را دریافت نکرده اند، مشمول این بسته هستند و در صورتی که تامین اعتبار شود به این افراد بسته حمایتی تعلق می‌گیرد.

وی در باره همسان سازی حقوق بازنشستگان اظهار داشت: کمیته مشترکی با بازنشستگان کشوری تشکیل دادیم تا از نظرات بازنشستگان و متخصصان بیمه بهره‌مند شویم. چند مدل برای این موضوع ارائه شده است که باید به یک مدل مشترک برسیم. پس از انتخاب مدل و محاسبه بارمالی و تامین اعتبار، موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان از سوی سازمان تامین اجتماعی قابل انجام است.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی درباره حذف دفترچه‌های بیمه نیز گفت: دفترچه‌های بیمه در مراکز ملکی سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور به‌طور کامل حذف شده است. درباره مراکز درمانی طرف قرارداد نیز حذف دفترچه در حال اجراست و در ۱۴ استان باقی‌مانده نیز ظرف چند روز آینده برنامه حذف دفترچه‌ها آغاز می‌شود.

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار