عصر خدمات147هزارتن برنج، روغن و شکر در سه ماه پایانی سال توزیع می شود | عصر خدمات

۱۴۷هزارتن برنج، روغن و شکر در سه ماه پایانی سال توزیع می شود

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از برنامه ریزی برای توزیع 147 هزار تن کالای اساسی برنج، روغن و شکر به منظور تنظیم و برقراری آرامش در بازار در سه ماه پایانی امسال خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، «یزدان سیف» امروز (دوشنبه) در نشستی خبری، افزود: مقرر شده در سه ماه پایانی امسال ۵۰ هزار تن برنج، ۵۷ هزار تن روغن خام برای تامین روغن خوراکی و ۴۰ هزار تن شکر برای تنظیم بازار توزیع و عرضه شود.
وی خاطرنشان کرد: این کالاها با نرخ های مصوب تنظیم بازاری عرضه می شوند.

 تامین ۲۰ میلیون تن کالای اساسی
وی اظهار داشت: با توجه به شرایط تحریم ها از آغاز سال تاکنون ۲۰ میلیون تن کالای اساسی تامین شده است که تا به امروز فقط ۸٫۵ میلیون تن به مصرف داخلی رسیده است.
سیف ادامه داد: مجموع کالاهای اساسی مورد نیاز سال آینده نیز تامین شده است و نگرانی در این زمینه نداریم.
به گفته این مقام مسئول، در طرح تنظیم بازار ماهانه ۲۰ هزار تن برنج تایلندی درجه یک (گرید A) هر کیلوگرم با قیمت پنج هزار و ۲۰۰ تومان، و درجه دو (گرید B) با قیمت چهار هزار و ۲۰۰ تومان در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی در استان ها عرضه می شود.
وی بیان داشت: قیمت برنج تایلندی با مصوبه ستاد تنظیم بازار استان ها تعیین و به دست مصرف کنندگان می رسد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در بخش دیگری از این نشست خبری به موضوع خرید تضمینی محصولات کشاورزی پرداخت و گفت: مقدمات آماده سازی فرایند خرید و مراکز تحویل خرید تضمینی محصولات کشاورزی سال زراعی ۹۸-۱۳۹۷ از امروز بطور رسمی آغاز می شود.
وی اظهارداشت: شورای اقتصاد قیمت هر کیلوگرم خرید تضمینی گندم سال زراعی جدید را یک هزار و ۶۰۰ تومان تعیین کرده که با ۲۳ درصد رشد از نرخ مناسبی برای تولیدکنندگان برخوردار است.
این مقام مسئول پیش ترّ عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در مدیریت ذخایر راهبردی محصولات اساسی را «ارزشمند» ارزیابی کرده و گفته بود: با وجود تحریم های ظالمانه علیه ایران و نوسان نرخ ارز، همه نیازها در این زمینه تامین است و کمبودی نداریم.
منبع: ایرنا

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار