عصر خدماتگلایه وزیر صنعت از سنگ اندازی در زمینه ارایه خدمات الکترونیک | عصر خدمات

گلایه وزیر صنعت از سنگ اندازی در زمینه ارایه خدمات الکترونیک

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هنوز دریافت برخی خدمات الکترونیکی روانسازی نشده است و باید با طرح مسائل در شورای سیاست گذاری گواهی الکترونیکی به کاهش هزینه ها و تسریع در رسیدگی به امور مردم پرداخت.

به گزارش عصر خدمات، «رضا رحمانی» در بیست و ششمین جلسه شورای سیاست گذاری گواهی الکترونیکی کشور بر سهولت، تسریع و اصلاح امور از سوی این شورا و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تاکید کرد.
رحمانی به تاکید رییس جمهوری بر کاهش فساد، تسهیل امور و خدمات رسانی بهتر اشاره کرد و خواستار آن شد که موانع انجام الکترونیکی امور برطرف شود.
در این جلسه اجرای طرح ارتقا و جایگزینی مرکز دولتی «صدور گواهی الکترونیکی ریشه» و راه اندازی ساختار «سه جی» (نسل سوم) سند سیاست های گواهی الکترونیکی زیرساخت کلید عمومی کشور تصویب شد.
انتخابات اعضای کمیته نظارتی نیز برگزار و مقرر شد کمیته با حضور هفت نفر تشکیل شود.
ریاست جمهوری، وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت، وزارت کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و سازمان نظام مهندسی رایانه ای در این کمیته عضوند.
مرکز دولتی صدور گواهی الکترونیکی ریشه طبق آیین‌نامه ماده ۳۲ قانون تجارت الکترونیکی، مسئول اعطای مجوز ایجاد، امضا، صدور و ابطال گواهی الکترونیکی در زیرساخت کلید عمومی کشور است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز بیست و هفتم تیرماه اصلاح فرایندهای اداری را یکی از راهکارهای ریشه کنی فساد برشمرد و گفت: بیش از ۱۳۰۰ مجوز در کشور وجود دارد که هر کدام می تواند دارای امضای طلایی باشد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار