عصر خدماتتوسعه زیرساختهای مناطق روستایی و محروم/ ۶۸ درصد خدمات امداد در مناطق محروم و روستاها انجام می شود | عصر خدمات

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور خبر داد:

توسعه زیرساختهای مناطق روستایی و محروم/ ۶۸ درصد خدمات امداد در مناطق محروم و روستاها انجام می شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به اینکه ۶۸ درصد خدمات امداد در مناطق محروم انجام می شود، گفت: ۹۸ درصد روستاهای زیر ۲۰ خانوار تحت پوشش آب و برق قرار گرفته اند.

به گزارش عصر خدمات، محمد امید در هشتمین جلسه شورای هماهنگی بهبود و ارتقای شاخص های آموزش و پرورش مناطق محروم که صبح امروز در وزارت رفاه برگزار شد، گفت: در کشور ما در بحث توجه به مناطق محروم اقدامات خوبی انجام شده و از شاخص های جهانی در توسعه زیرساختها مناطق محروم جلوتر هستیم.

وی گفت: در بحث هایی مانند آب، برق، توسعه آموزشی و بهداشتی از خیلی از کشورهای توسعه یافته بالاتر هستیم و همچنین  ۹۸ درصد روستاهای ۲۰ خانوار تحت پوشش آب و برق قرار گرفته اند.

امید با اشاره به اینکه ۶۸ درصد خدمات امداد در مناطق محروم و روستاها انجام می شود، بیان کرد: امروز تصمیم گرفتیم به مسئله تبعیض آموزشی بپردازیم و اگر دست به دست هم دهیم و از همه امکانات استفاده کنیم می توانیم با همکاری دستگاه ها مشکلات را به راحتی برطرف کنیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اظهار کرد: در مجموعه توسعه روستایی در کنار آموزش و پرورش هستیم و در خصوص بازگشت کودکان بازمانده از تحصیل اقدامات جدی و پیگیری های لازم را انجام می دهیم. البته در مورد حمایت از کودکان بنیاد برکت و بنیاد علوی نیز کمک می کنند و مشکل کودکان بازمانده از تحصیل آنقدر سنگین نیست که نتوان آن را رفع کرد. بلکه در یک تقسیم بندی می توان مشکل را از سر راه برداشت.

امید گفت: در همین جلسه می توانیم تقسیم کار کنیم و تا پایان سال مشکل کودکان بازمانده از تحصیل را برطرف نمائیم و در تابستان سال آینده نیز برای ساخت مدرسه در مناطق محروم وارد عمل شویم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تاکید کرد: برخی از کودکان بازمانده از تحصیل می توانند به مدارس شبانه روزی کمیته امداد بروند و بخشی از مشکلاتشان حل شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار