عصر خدماتبازگرداندن ۳۰هزار و ۸۰ دانش آموز به مدرسه | عصر خدمات

معاون آموزش و پرورش خبر داد:

بازگرداندن ۳۰هزار و ۸۰ دانش آموز به مدرسه

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از بازگرداندن ۳۰ هزار و ۸۰ نفر دانش آموز به مدرسه خبر داد و گفت: ۱۴۲ هزار بازمانده از تحصیل شناسایی شده اند.

به گزارش عصر خدمات، رضوان حکیم زاده در هشتمین جلسه شورای هماهنگی بهبود و ارتقای شاخص های آموزشی و پرورشی مناطق محروم که صبح امروز در وزارت رفاه برگزار شد، افزود: روند رشد نرخ پوشش تحصیلی در از سال ۹۲ تا ۹۷ در استان آذربایجان غربی از ۹۸.۵۸ درصد به ۹۸.۱ و در استان سیستان و بلوچستان از ۹۰.۴۹ به ۹۲.۴۳، در استان کرمان از ۹۶.۶۳ به ۹۷.۶۵ و در هرمزگان از ۹۷.۵۳ به ۹۸.۱۸ درصد رسیده است که این استان ها مورد هدف ما بوده اند.

وی با اشاره به اینکه همچنین نرخ پوشش پیش دبستانی در استان آذربایجان غربی از ۵۱ درصد به ۶۵ درصد، در کرمان از ۸۷.۷ به ۹۱.۸ درصد و در سیستان و بلوچستان به ۸۲ درصد و در هرمزگان از ۷۸.۵ به ۸۷.۵ درصد رسیده است که تمام این آمارها نشان از رشد پوشش خوب دارد.

حکیم زاده گفت: در پوشش پیش دبستانی این نرخ را در چهار استان از میانگین کشوری بالاتر برده ایم، علیرغم اینکه امکانات خاصی برای رفع موانع خاص نبوده، در سال ۹۲ با ابلاغ انسداد موانع بیسوادی به استانداران، رشد خوبی در دوره ابتدایی و پیش دبستانی داشته ایم.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۱۴۲ هزار کودک بازمانده از تحصیل را شناسایی و آمار آنها را به دو مرجع ارسال کردیم که از این تعداد وزارت رفاه ۹ هزار نفر آنها را تحت پوشش قرار داد.

به گفته حکیم زاده، تمام آمار این دانش آموزان به تفکیک به استانها و ادارات کل ارسال شده است و در برخی موارد مدیران حتی از جیب خود موانع را رفع و آنها را پوشش داده اند به طوری که توانستیم ۳۰ هزار و ۸۰ نفر را به مدرسه برگردانیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار