عصر خدماتدرخواست بطحایی و شریعتمداری از دولت برای توزیع بسته حمایتی در مدارس شبانه‌روزی | عصر خدمات

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛

درخواست بطحایی و شریعتمداری از دولت برای توزیع بسته حمایتی در مدارس شبانه‌روزی

میدری از درخواست وزرای کار و آموزش و پرورش برای توزیع بسته حمایتی دولت میان دانش آموزان مدارس شبانه‌روزی خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، احمد میدری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز در هشتمین جلسه شورای هماهنگی بهبود و ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی مناطق محروم جهان توسعه‌یافته اظهار کرد: وزارت کار در چند سال اخیر دو اقدام را به کمک آموزش و پرورش و سایر دستگا‌ه‌های اجرایی در دست اجرا داشته که یکی از آن‌ها رسیدگی به مدارس شبانه‌روزی است.

وی با اشاره به درخواست وزرای کار و آموزش و پرورش مبنی بر توزیع بسته‌های حمایتی دولت میان دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی گفت: در سال‌های گذشته همزمان با توزیع بسته‌های حمایتی، کارت‌های ۳۰۰ هزار دانش آموز شبانه روزی هم شارژ شده است.

میدری با بیان اینکه این بار هم درخواست مشترک از سوی وزرای کار و آموزش و پرورش وجود دارد که بسته‌های حمایتی میان این دانش‌آموزان توزیع شود، افزود: مشکل اساسی تامین منابع است که از هر دو وزیر می‌خواهیم نامه مشترکی به سازمان برنامه و بودجه بدهند تا این کمک صورت بگیرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: ۶۰ میلیارد تومان برای ۳۰۰ هزار دانش آموز نیاز است.

وی با اشاره به دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل گفت: از سال ۹۵ مقرر شد کدملی دانش آموزان خارج از مدرسه با انطباق اطلاعات ثبت احوال انجام شود. به همین دلیل اطلاعات به وزارت فناوری ارتباطات ارسال و با بازدید میدانی و کمک موسسات خیریه علل بازماندگی استخراج شد تا بتوانیم دانش آموزانی که فقر عامل بازماندگی‌شان از تحصیل است را به مدرسه برگردانیم.

میدری با بیان اینکه بین سنین ۶ تا ۱۳ سال ۱۴۲ هزار و بین سنین ۶ تا ۱۱ سال نیز ۹۸ هزار و ۸۴۰ کودک در بیرون مدرسه داشتیم، اظهار کرد: بر اساس آمارها ۱۲۰۰ نفر از این افراد خارج از کشورند و ۹۷ هزار نفر در داخل کشور حضور دارند که ۱۹ هزار مورد از آن‌ها تحت پوشش نهاد‌های حمایتی‌ هستند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: بهزیستی و کمیته امداد به امور کودکانی که علت مدرسه نرفتن شان فقر و معلولیت رسیدگی می‌کند.

میدری با بیان اینکه در سیستان و بلوچستان اطلاعات در اختیار آموزش و پرورش و نهاد‌های حمایتی قرار گرفت و افراد ما به خانواده‌ها مراجعه کردند و تعدادی از کودکان را به مدرسه برگرداندند، یادآور شد: درخواست ما این است که اطلاعات سریع‌تر در اختیارمان قرار بگیرد تا قبل از مهرماه اقداماتی برای دانش‌آموزان پایه‌های بالاتر از اول انجام شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار