عصر خدماتتامین واگن مترو از اولویت‌های تهران است | عصر خدمات

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران خبر داد

تامین واگن مترو از اولویت‌های تهران است

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به ترخیص قطعات ۱۰ رام قطار، گفت: تاکنون ۳۰ درصد از قطعات ترخیص و مجوز ترخیص ۳۰ درصد دیگر نیز اخذ شده و به زودی ترخیص می‌شود، اما ترخیص ۴۰ درصد باقی مانده منوط به پرداخت ۷۰ میلیارد تومان عوارض گمرک است.

به گزارش عصر خدمات، علی کرونی اظهار داشت : قطعات به‌مرور وارد شرکت واگن سازی تهران می‌شوند که امیدواریم با همت شرکت واگن سازی، ماهانه یک قطار به خطوط تزریق شود.

دبیر کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با ورود این قطار‌ها دیگر عملاً قطاری وارد خطوط نخواهد شد، گفت: تنها در صورتی که ۶۳۰ دستگاه واگن از سوی وزارت کشور تامین شود می‌توانیم به کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها امیدوار باشیم که قطعاً به این دوره مدیریت شهری نمی‌رسد، چراکه هنوز قرارداد آن عملیاتی نشده و طبق قرارداد، اولین سری واگن‌ها ۲۰ ماه پس از انعقاد قرارداد وارد خواهند شد.

وی با اشاره به وجود برخی مشکلات در خصوص عدم عملیاتی شدن قرارداد وزارت کشور، خاطرنشان کرد: احتمالاً این قرارداد پایان سال عملیاتی شود که با احتساب ۲۰ ماه زمان مشخص شده در قرارداد، در خوشبینانه‌ترین حالت اولین سری واگن‌ها اواخر سال ۹۹ خواهد رسید.

کرونی درمورد بهره برداری از واگن‌های جدید در خطوط مترو توضیح داد: این واگن‌ها بر اساس نیازسنجی و اولویت خطوط مترو، تخصیص خواهند یافت که به نظر می‌رسد؛ ۳ رام قطار برای خط ۷، ۲ رام قطار برای خط ۶ و مابقی هم به خط ۳ تزریق شود.

وی تصریح کرد: تامین واگن‌های مترو باید یکی از اولویت‌های معاونت حمل و نقل ترافیک باشد، برای تهران واجب‌تر از واگن نداریم چراکه بحران سرفاصله قطار‌ها روز به روز عمیق‌تر می‌شود.

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار