عصر خدماتجزئیات ثبت‌نام ایثارگران در ششمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌های دولتی اعلام شد | عصر خدمات

جزئیات ثبت‌نام ایثارگران در ششمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌های دولتی اعلام شد

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران جزئیات ثبت‌نام ایثارگران در ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌های دولتی را تشریح کرد.

به گزارش عصر خدمات، سردار حسن‌زاده مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برگزاری ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرائی اظهار کرد: برای اعمال ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران جلسات متعددی با تمام دستگاه‌های اجرایی شرکت‌کننده در آزمون برگزار شده است.

وی ضمن تقدیر از دستگاه‌هایی که برای اجرای مناسب قوانین مرتبط با ایثارگران اقدامات لازم را انجام داده‌اند، افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان اداری و استخدامی کشور، جهاد دانشگاهی مجری برگزاری این آزمون شد.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص تغییراتی که در فرآیند تأیید سهمیه ایثارگران انجام شده است، گفت: همچنان که قبلاً نیز از طرق مختلف اطلاع‌رسانی شده است تمامی خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر متقاضی استفاده از سهمیه مورد نظر باید وضعیت شغلی خود را در سیستم سجایا (سامانه جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران) اصلاح و به‌روزرسانی کنند.

حسن‌زاده افزود: لازم به یادآوری است ایثارگرانی که دارای وضعیت شغلی بیکار هستند، مجاز به بهره‌مندی از سهمیه مورد نظر هستند. البته دانشجویان مقطع دکتری تخصصی (PHD) مستثنی هستند و به‌شرط دارا بودن وضعیت تحصیلی «دانشجوی مقطع دکتری» می‌توانند با استفاده از مدرک فوق‌لیسانس خود از سهمیه بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به لینک بودن بانک اطلاعات ایثارگران با سامانه ثبت‌نام جهاد دانشگاهی از طریق وب‌سرویس گفت: بر همین اساس تمام موارد تأیید ایثارگری، امکان استفاده از سهمیه و غیره به‌صورت هوشمند صورت می‌گیرد و متقاضیان باید برای اطلاع از وضعیت شغلی و تحصیلی خود و در صورت نیاز به اصلاح آن، به بنیاد محل سکونت یا محل پرونده مراجعه و یا از طریق سامانه برخط در سایت ایثار بدون نیاز به مراجعه حضوری اقدام کنند.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در این آزمون ۲۰ دستگاه حدود ۴۳۰۰ نفر را از طریق آزمون جذب می‌کنند که ۲۵ درصد آن یعنی ۱۰۷۵ پست، مختص خانواده شاهد و ایثارگر خواهد بود و البته امکان اضافه شدن دستگاه‌ها تا زمان ثبت‌نام نیز وجود دارد. لازم به ذکر است، ۵ درصد سهمیه مربوطه به سایر ایثارگران (رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵ درصد و خانواده‌هایشان) نیز از طریق همین آزمون و یا فرآیند مشخص‌ شده در اختیار مشمولان قرار خواهد گرفت.

حسن‌زاده افزود: با توجه به رأی دیوان عدالت اداری شرط لازم برای جذب ایثارگران در دستگاه‌های دولتی شرکت در آزمون است و به همین دلیل همه افراد متقاضی باید در آزمون‌های استخدامی شرکت کنند. همچنین بر اساس نظر دیوان عدالت اداری شرط بومی حذف شده است و بومی گزینی در این آزمون اعمال نمی‌شود.

وی با بیان اینکه خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران نیز می‌توانند در زمان ثبت‌نام ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌های دولتی با توجه به رشته تحصیلی در هر یک از استان‌ها و شهرستان‌ها ثبت‌نام کنند، افزود: با این‌ حال این افراد باید تمامی جوانب امر و شرایط خانوادگی را در نظر بگیرند، چون هر دستگاهی برای شهرستان و منطقه اعلام شده نیاز به جذب نیرو دارد و در صورت پذیرفته شدن فرد تا پایان مدت زمان تعهد که توسط دستگاه مورد نظر معمولاً بین ۵ تا ۱۰ سال تعیین می‌شود، باید در آن شهر خدمت کنند و هیچ‌گونه امکان جا به جایی وجود ندارد.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در واقع چنانچه متقاضیان ایثارگر در شهری خارج از محل سکونت فعلی در آزمون شرکت کنند و پذیرفته شوند برای هیچ یک از گروه‌های ایثارگری در رابطه با جابه‌جایی محل شغل، ضوابط و مقررات قانونی وجود ندارد و باید تا پایان مدت زمان تعهد در آن شهر خدمت کنند.

حسن‌زاده در پایان با آرزوی موفقیت برای ایثارگران در این آزمون بار دیگر تأکید کرد: وضعیت شغلی تمام افراد پذیرفته‌شده در دستگاه‌ها به‌صورت شاغل ثبت خواهد شد و چنانچه فرد پذیرفته‌شده به دلیل اشتغال در محلی خارج از سکونت انصراف دهد امکان بهره‌مندی مجدد از سهمیه در آزمون‌های بعدی را نخواهد داشت و به عبارتی وضعیت شغلی بعد از انصراف فرد از خدمت در دستگاه به بیکار تغییر نخواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار