عصر خدماتثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی برای بهمن ماه ۹۷ آغاز شد/ پذیرش ۳۹۰ هزار نفر در بهمن ماه | عصر خدمات

ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی برای بهمن ماه ۹۷ آغاز شد/ پذیرش ۳۹۰ هزار نفر در بهمن ماه

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: متقاضیان از امروز شنبه ۲۹ دی‌ماه تا ۱۰ بهمن فرصت دارند برای ورود در این موسسات بر اساس سوابق تحصیلی اقدام کنند.

به گزارش عصر خدمات، درباره شرایط و زمان ثبت نام برای ورود به دانشگاه‌ها در مرحله اول اظهار کرد: براساس مصوبه شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش روز چهارشنبه ۱۲ دی ماه ۹۷ پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دو مرحله مرحل اول بهمن ماه ۹۷ و مرحله دوم مهر ماه ۹۸ انجام می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش در ادامه با بیان اینکه بخش اول پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی از امروز شنبه ۲۹ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا روز ۱۰ بهمن ما ادامه می‌یابد بیان کرد: اطلاعیه مربوط به داوطلبان برای اطلاع از نحوه پذیرش، شرایط و ضوابط داوطلبان متقاضی، نحوه درخواست پذیرش، مدارک و سوابق مورد نیاز در روز سه شنبه ۲۵ دی ماه ۹۷ به انضمام کد رشته‌های مربوطه شامل ۸ هزار ۷۷۱ کد رشته محل با ۳۹۰ هزار ظرفیت پذیرش بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

توکلی گفت: براساس مصوبه جلسه شانزدهم شورای سنجش و پذیرش ۱۲ دی ۹۷ داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های مدنظر خود می‌توانند به منظور اطلاع از رشته‌ها تحصیلی و موسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو در این مرحله به جداول حاوی کد رشته محل‌های موسات آموزش عالی مورد علاقه خود با به همراه داشتن مدارک و در نظر گرفتن موارد مشخص شده از امروز شنبه ۲۹ تا چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه به سایت موسسه یا موسسات آموزش عالی مستقیما مراجعه کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش اضافه کرد: بر اساس این مصوبه فقط ظرفیت خالی مانده مرحله تمدید مهلت ثبت نام در پذیرش مهر ماه ۹۷ امکان پذیرش دانشجو دارند و این رشته ها شامل رشته‌های مشخصی است که در اطلاعیه درج شده و شامل سایر رشته محل‌های دوره‌های روزانه، شبانه و کد رشته محل‌های دوره‌هایی که پذیرش آن‌ها بر اساس سوابق تحصیلی صورت گرفته و ظرفیت آن‌ها تکمیل شده نیست.

وی افزود: آن دسته از داوطلبانی که قبلا در ردیف پذیرفته شدگان آزمون ۹۷، اعلام قبولی شهریور ماه، مرحله تکمیل ظرفیت و یا اعلام قبولی نیمه متمرکز قرار گرفته اند چنانچه متقاضی ادامه تحصیل و ثبت نام باشند و در یکی از مراکز ثبت نام کنند قبولی قبلی آنها در مراحل بعدی لغو خواهد شد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار