عصر خدماتبرگزاری دو مسابقه برای طراحی ساختمان پلاسکوی نو | عصر خدمات

برگزاری دو مسابقه برای طراحی ساختمان پلاسکوی نو

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران درباره مسابقه طراحی ساختمان پلاسکو گفت: دو مسابقه طراحی برای ساختمان پلاسکوی نو برگزار شد و امروز نمایشگاهی از طراحی‌هایی که دارای ایده‌های خلاقانه در خصوص پلاسکو بودند، برگزار شد و امیدواریم با اقدام سریع بنیاد مستضعفان این ساختمان در سر موعد مقرر احداث شود.

به گزارش عصر خدمات، عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در نمایشگاه طرح‌های برگزیده پلاسکو نو و رونمایی از دستورالعمل جدید ضوابط ایمنی و آتش‌نشانی در ساختمان‌ها گفت‌: درسی که باید از حادثه تلخ پلاسکو می‌گرفتیم ما را به این سمت برد که با همکاری کارشناسان آتش‌نشانی و خدمات شهری و شهرسازی از این واقعه تلخ ایجاد فرصت مناسب کنیم.

وی با بیان اینکه ۲۷۰ ساختمان شبیه پلاسکو در شهر تهران شناسایی شده‌اند گفت: برای همه این ساختمان‌ها دستورالعمل ایمنی تهیه و عملیات ارتقای ایمنی و مرمت و بهسازی برای برخی از آنها از جمله ساختمان آلومینیوم اجرایی شده است.

گلپایگانی با اشاره به تهیه شناسنامه برای ساختمان‌های بلند شهری گفت: برای ۳هزار و ۲۰۰ ساختمان بیش از هشت طبقه شناسنامه ایمنی تهیه و همچنین برای ساختمان‌های شش طبقه نیز نقشه عملیاتی تعیین شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران تصریح کرد: شبکه مانیتورینگ طرح‌ریزی شده که از طریق این شبکه مانیتورینگ ساختمان‌های بلند مرتبه به سازمان آتش‌نشانی اتصال داشته و در صورت وقوع حادثه از همان دقایق ابتدایی حادثه عملیات نجات آغاز شود. همچنین به سه هزار کارشناس نظام مهندسی آموزش‌های لازم ارائه و به ۱۲۳ دفتر خدمات الکترونیک آموزش‌های لازم برای آشنایی و کنترل نقشه‌ها ارائه شده است.

گلپایگانی خاطرنشان کرد:‌کمیته ایمنی حریق مناطق تشکیل شده است تا با دستور قضایی اقدامات ایمنی‌بخش را در خصوص ساختمان‌ها اجرایی کند. همچنین آیین‌نامه مفصلی با هماهنگی آتش‌نشانی تدوین و از چند روز آینده مقررات آن اجرایی می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره مسابقه طراحی ساختمان پلاسکو گفت: دو مسابقه طراحی برای ساختمان پلاسکوی نو برگزار شد و امروز نمایشگاهی از طراحی‌هایی که دارای ایده‌های خلاقانه در خصوص پلاسکو بودند، برگزار شد و امیدواریم با اقدام سریع بنیاد مستضعفان این ساختمان در سر موعد مقرر احداث شود.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار