عصر خدماتپذیرش چهار هزار و ۴۶۴ نفر در آزمون استخدامی | عصر خدمات

پذیرش چهار هزار و ۴۶۴ نفر در آزمون استخدامی

مسئول برگزاری آزمون استخدامی جهد دانشگاهی عنوان کرد: هر شخص می‌تواند تنها در یک شغل ثبت نام کند.

به گزارش عصر خدمات، نشست خبری تشریح جزئیات ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور صبح امروز در سازمان جهاد دانشگاهی برگزار شد.

سید عزیز آشنا، معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی واحد تهران در این نشست اعلام کرد: داوطلبان متقاضی استخدام می‌توانند جهت آگاهی از اطلاعات و جزئیات مربوط به شرایط احراز (رشته‌ها، مقاطع تحصیلی و سایر شرایط) و شغل محل‌های استخدام در هر یک از دستگاه‌های یاد شده به دفترچه راهنمای ثبت‌نام که از تاریخ ۳۰ دی ماه هم‌زمان با شروع ثبت نام در سایت اینترنتی نشانیwww.hrtc.irقرار داده خواهد شد، مراجعه کنند.

وی ادامه داد: ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی در تاریخ ۱۷ اسفند ماه سال ۹۷ برگزار می‌شود. توضیحات لازم در خصوص تاریخ و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه و سایر موارد در دفترچه راهنمایی ثبت نام اعلام خواهد شد.

آشنا اضافه کرد: لازم به ذکر است کلیه فرآیندهای مربوط به ثبت نام داوطلبان شرکت در آزمون انحصاراً از طریق سایت اینترنتی نشانیwww.hrtc.ir انجام می‌شود و مراجعات حضوری پاسخ داده نخواهد شد.

او عنوان کرد: ثبت نام از ساعت ۲۴ شب گذشته آغاز شده و تاکنون هزار نفر ثبت نام کرده‌اند. ۴،۶۴۶ نفر در آزمون استخدامی در نهایت پذیرفته خواهند شد. ضمن اینکه تمام سوالات به صورت تستی و چهار گزینه است.

معاون آزمون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی واحد تهران تصریح کرد: ۴۰ درصد سوالات عمومی و ۶۰ درصد اختصاصی هستند از این رو داوطلبان نباید اهمیت سوالات عمومی را دست کم بگیرند. همچنین ۷۰ درصد نمره آزمون به نمره کتبی و ۳۰ درصد تاثیر نمره مصاحبه است.

مسئول برگزاری آزمون استخدامی جهد دانشگاهی عنوان کرد: افرادی که در چند برابر ظرفیت قبول می‌شوند حداقل باید ۵۰ درصد امتیاز را کسب کرده باشند تا بتوانند برای مرحله چند برابر ظرفیت انتخاب شوند.

آشنا اضافه کرد: از تاریخ ۱۳ اسفند داوطلبان می‌توانند به پروفایل خود مراجعه کنند و کارت را پرینت بگیرند. روی کارت حوزه امتحانی آنها نیز ذکر شده است. ضمن اینکه در این آزمون پذیرش بومی نداریم یعنی بومی بودن امتیاز محسوب نمی‌شود و جهاد دانشگاهی فقط برگزار کننده آزمون است.

وی ادامه داد: ۲۰ دستگاه اجرایی در این آزمون کار خود را انجام می دهند و ایثارگران نیز در این آزمون می‌توانند شرکت کنند. سهمیه ایثارگران به دو بخش ۲۵ درصد و ۵ درصد اختصاص داده شده است یعنی ایثارگران ۲۵ درصد شامل آزادگان، جانبازان، همسر و فرزندان آنها، همسر و فرزندان شهدا، خواهر و برادران شهدا هستند. همچنین ایثارگران ۵ درصد شامل رزمندگان حداقل ۶ ماه در جبهه می‌شود که شامل آنها و همسر و فرزندانشان می‌شود. سامانه آزمون استخدامی به سامانه ایثارگران وصل است و در همان لحظه هر کدی که توسط ایثارگران وارد می‌شود از طریق سایت ایثارگران مورد تایید قرار خواهد گرفت اما اگر یک کدی رد شود ایثارگران باید با سهمیه آزاد ثبت نام کنند و سپس از طریق بنیاد شهید این مسئله را پیگیری نمایند.

معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی واحد تهران گفت: هزینه ثبت نام ۳۶ هزار تومان است و علاوه بر آن ۵۰۰ تومان صرف ارسال پیامک‌ها می‌شود و جمع هزینه کل ثبت نام برای داوطلبان ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود.

وی یادآور شد: پیشنهاد ما به همه داوطلبان این است که با آرامش مطالعه کنند و به اطلاعاتی که در فضای مجازی که مسئولیتی نسبت به آزمون ندارند توجه نداشته باشند و جهت شرکت در این آزمون به خواندن دروس دانشگاهی بسنده کنند. همچنین اسامی دروسی که باید مطالعه شود در آزمون در دفترچه آزمون قید شده است.

مدیر برگزاری آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی در پاسخ به این سوال که آیا فقط می‌توان در یک شغل ثبت‌نام کرد؟ گفت: تنها امکان ثبت‌نام در یک شغل وجود دارد و هر شخص می‌تواند یک دفترچه عمومی و یک دفترچه اختصاصی داشته باشد ضمن اینکه آخرین مدرک دریافتی برای ما ملاک است.

در اجرای ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی و با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور ثبت نام ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای جذب در ۲۰ دستگاه اجرایی اعم از سازمان امور اراضی کشور، بانک ملی ایران، بنیاد شهید و امور ایثارگران، دیوان عدالت اداری، روزنامه رسمی کشور سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان بهزیستی کشور، سازمان تعزیرات حکومتی سازمان اسناد و املاک کشور، سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور ، سازمان حفظ محیط زیست کشور، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور سازمان شیلات ایران، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، مرکز اورژانس تهران، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ورزش و جوانان از روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ از طریق سایت اینترنتی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانیwww.hrtc.ir آغاز خواهد شد و در روز سه شنبه مورخ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ خاتمه می یابد.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار