عصر خدماتپرداخت سبد حمایتی به ۶.۵ میلون بیمه شده تامین اجتماعی/ کارگران فصلی هم سبد کالا می‌گیرند | عصر خدمات

پرداخت سبد حمایتی به ۶.۵ میلون بیمه شده تامین اجتماعی/ کارگران فصلی هم سبد کالا می‌گیرند

شریعتمداری گفت: کارگران فصلی بیمه‌شده حدود ۱۴ میلیون خانوار هستند که آن‌ها هم از بسته حمایتی دولت بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش عصر خدمات، محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق مصوبات قانونی و منابع دریافتی از سازمان برنامه و بودجه،کلیه گروه‌هایی که مشمول دریافت سبد حمایتی دولت و کمک هزینه جبرانی بودند، از مزایای مربوط به بسته حمایتی نوبت اول، برخوردار شدند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: آخرین مبلغی که سازمان برنامه و بودجه در خصوص بسته‌های حمایتی در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار داد، ۱۴۵ میلیارد تومان بود.

شریعتمداری گفت: افرادی که لیست بیمه آن‌ها به سازمان تامین اجتماعی آمده و در جاهای مختلف مشغول خدمت هستند و درآمدشان ماهیانه زیر ۳ میلیون تومان است، حدود ۶.۵ میلیون خانوار برآورد شده که از این مصوبه دولت بهره‌مند می‌شوند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد:  کارگران فصلی بیمه‌شده نیز حدود ۱۴ میلیون خانوار هستند که آن‌ها هم از این طرح بهره‌مند می‌شوند.

شریعتمداری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فکر می‌کنید مردم در رفاه هستند یا خیر، گفت: فشار‌هایی در ماه‌های اخیر علیه ملت ایران وجود داشته و به همان میزان هم به سطح معیشت مردم لطمه‌هایی وارد شده است؛ بنابراین  تصمیم دولت در خصوص سیاست جبرانی و ارائه یک سبد حمایتی در چند نوبت بر پایه درک همین موضوع اتخاذ شده است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز درباره حق مسکن کارگر‌ها خاطرنشان کرد: کمیته دستمزد شورای امنیت کار چند جلسه فنی در این خصوص داشته، اما هنوز به تصمیم نهایی نرسیده است.

وی گفت: معمولاً هر سال در این مورد تصمیم نمی‌گیرند و چندین سال یک‌بار اتفاق می‌افتد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار