عصر خدماتارائه آموزش در هنرستان‌های علوم و فنون دریایی با هماهنگی نیروی دریایی | عصر خدمات

ارائه آموزش در هنرستان‌های علوم و فنون دریایی با هماهنگی نیروی دریایی

مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان پیش از این صلاحیت‌های مدنظر متولیان صنایع دریایی را بعد از فارغ التحصیلی کسب می‌کردند، اما بعد از این دانش آموزان صلاحیت‌های مورد نیاز برای اشتغال را در حین دوره آموزشی سه ساله کسب می‌کنند گفت: تلاش می‌شود آموزش در هنرستان‌های علوم و فنون دریایی هماهنگ با نیازها و با هماهنگی سازمان بنادر و دریانوردی، نیروی دریایی ارتش و سپاه باشد.

به گزارش عصر خدمات، تفاهم نامه استقرار سیستم استانداردسازی، توانمند سازی و ارتقای سطح کیفیت آموزشی و تخصصی هنرستان‌های علوم و فنون دریایی هرمزگان امضاء شد.

مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش در نشست امضای این تفاهم نامه در بندرعباس گفت: هدف از امضای این تفاهم نامه، استاندارد سازی آموزش‌ها در هنرستان‌های علوم و فنون دریایی هرمزگان برای رسیدن به سطح کیفی مطلوب آموزشی است.

سید محسن حسینی مقدم افزود: دانش آموزان پیش از این صلاحیت‌های مدنظر متولیان صنایع دریایی را بعد از فارغ التحصیلی کسب می‌کردند، اما با این تفاهم نامه بعد از این دانش آموزان صلاحیت‌های مورد نیاز برای اشتغال را در حین دوره آموزشی سه ساله کسب می‌کنند.

وی با بیان اینکه رویکرد آموزش و پرورش در آموزش و تربیت دانش آموزان، توجه به تقاضای بازار کار است، تصریح کرد: اکنون در کشور ۱۲ هنرستان علوم و فنون دریایی وجود دارد که نزدیک به دو هزار هنرجو دارند.

حسینی مقدم با اشاره به اینکه ۳۵ درصد این دانش آموزان در چهار هنرستان علوم وفنون هرمزگان مشغول تحصیل هستند، بیان کرد: فارغ التحصیلان این هنرستان‌ها در سه رشته الکترونیک و مخابرات دریایی، ناوبری و مکانیک موتورهای دریایی و در صنایع مرتبط با حوزه دریا مشغول کار می‌شوند.

حسینی مقدم اظهار کرد: تلاش می‌شود آموزش در هنرستان‌های علوم و فنون دریایی هماهنگ با نیازها و با هماهنگی سازمان بنادر و دریانوردی، نیروی دریایی ارتش و سپاه باشد.

منبع: ایسنا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار