عصر خدماتراه‌اندازی سامانه «همراز» ویژه پرسش‌های دانش‌آموزی | عصر خدمات

راه‌اندازی سامانه «همراز» ویژه پرسش‌های دانش‌آموزی

سامانه «همراز» که قرار است مشاور و پاسخگوی پرسش‌های دانش آموزی در سراسر کشور باشد بتازگی راه‌اندازی شده است و کارشناسان مربوطه از این پس سوالات و مشکلات دانش آموزان را در قالب تماس و پیام‌های تلفنی جواب می‌دهند.

به گزارش عصر خدمات، «همراز»، تنها سامانه اختصاصی ویژه دانش آموزان است که به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان طراحی شده و پاسخگوی سوالات نوجوانان سراسر کشور خواهد بود.

این سامانه برای همه دانش آموزان قابل استفاده است و حتی اگر دسترسی به اینترنت و فضای مجازی در مناطق دوردست وجود نداشت دانش آموزان می‌توانند با یک تلفن، سوالات خود را با کارشناسان متخصص در میان گذاشته و پاسخ خود را دریافت کنند.

در همین راستا، حجت الاسلام جلالی، مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان قم جزئیات بیشتری از روند فعالیت این سامانه اظهار کرد: سامانه همراز، محیطی امن ویژه پرسش‌های دانش آموزی است که نوجوانان درهر نقطه کشور می‌توانند با یک تلفن، سوالات و مشکلات خود را با کارشناسان متخصص در میان بگذارند و پاسخ خود را دریافت کنند.

وی افزود: این سامانه پاسخگوی مسائل و مشکلات دانش آموزان عضو انجمن و به ویژه قرارگاه‌های دانش آموزی در زمینه مشاوره تربیتی، مشاوره تحصیلی، مشاوره تشکیلات، عقاید و معارف اسلامی، احکام، مشاوره کتابخوانی و محصولات فرهنگی، مشاوره ورود به حوزه و دانشگاه است.

جلالی با بیان اینکه مشاوره تحصیلی شامل هدایت تحصیلی، برنامه‌ریزی درسی، دروس عمومی و دروس اختصاصی می‌شود گفت: در بخش مشاوره ورود به حوزه علمیه نیز برای اولین‌بار در تاریخ آموزش و پرورش امکانی ایجاد شده است که دانش‌آموزان برای ورود به حوزه علمیه راهنمایی می‌شوند. در ضمن در بحث مشاوره و کتابخوانی، کتب مختلف آموزشی و تربیتی به نوجوانان معرفی می‌شود.

مدیر مرکز فرهنگی تبلیغی آینده سازان قم افزود: سوالات دانش آموزان هم اکنون در سامانه همراز به صورت صوتی و آفلاین پذیرفته شده و پس از اینکه کد رهگیری به دانش‌آموز داده می‌شود، دانش‌آموز می‌تواند پاسخ لازم را پس از ۲۴ ساعت دریافت کند.

علاقه مندان می‌توانند برای ارتباط با کارشناسان و طرح سوالات و مشکلات خود با سامانه همراز به شماره ۳۷۱۱۴۹- ۰۲۵ تماس بگیرند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار