عصر خدماتبرنامه ملکی کردن واحدهای ۹۹ ساله مسکن مهر پردیس با اقساط ۵ ساله | عصر خدمات

مسکن مهر؛

برنامه ملکی کردن واحدهای ۹۹ ساله مسکن مهر پردیس با اقساط ۵ ساله

مدیرعامل شرکت عمران پردیس از برنامه ملکی کردن واحدهای ۹۹ ساله با قیمت مناسب و اقساط ۵ ساله خبر داد و گفت: برای کمک به اتمام مسکن مهر درخواست دریافت وام ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را از محل وصولی مسکن مهر به بانک مسکن ارائه کرده‌ایم.

به گزارش عصر خدمات، مدیرعامل شرکت عمران پردیس در نشست خبری اظهار کرد: تاکنون ۲۵ هزار واحد مسکن مهر تحویل و در برخی جاها روند ساخت تسریع شده است.

وی تصریح کرد: در فاز ۸ خیلی از محلات که در حال شکل‌گیری است، از جمله سبلان، سهند، تفتان که پروژه‌های مسکن مهر به خوبی تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

وی با اشاره به این‌که رویکرد شرکت عمران ارائه اطلاعات شفاف بوده است، افزود: امسال در مرحله اول حدود یکماه پیش بسته ۱۰۵ میلیارد تومانی از زمین‌های قابل تهاتر ارائه شده تا رانتی در این زمینه به وجود نیاید.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با تاکید براین‌که هر آنچه از زمین، واحدهای تجاری و… داریم در طبق اخلاص می‌گذاریم تا پروژه‌های مسکن مهر تکمیل و تحویل متقاضیان شوند، گفت: ۲۳۳۳ واحد آماده تحویل در همه فازهای پردیس داریم که روند تحویل آنها در حال انجام است بدون این‌که مراسم افتتاح را برای آنها برگزار کنیم.

غفوری بیان کرد: حدود ۲۷۵۴ واحد دیگر به واحدهای آماده تحویل اضافه می‌شود که حوالی هفته دولت (شهریور امسال) افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که آماده‌سازی و محوطه‌سازی پروژه‌های مسکن مهر فاز ۹ قدیم، گفت: حدود ۹۰۰ واحد آماده تحویل مربوط به این فاز است.

وی تامین منابع مالی برای عملیات محوطه‌سازی، آماده‌سازی و تامین انشعابات را پیش‌نیاز تحقق این برنامه اعلام کرد و افزود: ۳ مدرسه در فاز ۸ و دو باب مرکز محله نیز همزمان با واحدها به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با بیان این‌که قبل از افتتاح ۵۰۰۰ واحد از رسانه‌ها برای تهیه گزارش دعوت به عمل می‌آید در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که برای اتمام مسکن مهر پردیس چه میزان اعتبار نیاز است، اظهار کرد: انتهای سال ۹۶ عدد ۲۵۸۴ میلیارد تومان برای اتمام مسکن مهر اعلام کردیم، اما به دلیل موارد ویژه این روزها برای اتمام مسکن مهر پردیس ۵۰۰۰ میلیارد تومان نیاز است.

غفوری با اشاره به درخواست وام ۱۰۰۰ میلیارد تومانی از محل پرداختی تسهیلات مسکن مهر به بانک مسکن ارائه شده است،‌افزود: تضامین مورد نیاز را به بانک ارائه می‌کنیم در صورت عملیاتی شدن این درخواست بخش زیادی از مشکلات مسکن مهر پردیس برطرف خواهد شد.

وی از بازپرداخت دو ساله این وام خبر داد و با اشاره به ملکی کردن مساکن مهر، گفت: شرایط ما برای این کار ویژه و خاص برای مالکان است؛‌ حدود یک هفته است که اعداد استخراج شده و کار را از محله سبلان فاز ۸ این کار آغاز می شود.

وی ادامه داد: معادل ۳۰ درصد از قیمت هر قطعه برای ملکی شدن در نظر گرفته شده و روی این عدد ۳۰ درصد ۴۰ درصد تخفیف اعمال می‌شود. در مجموع ۵۰ درصد مبلغ مورد نظر که کار کارشناسی روی آن انجام شده نقدی و ۵۰ درصد مابقی در اقساط ۵ ساله دریافت می‌شود.

وی تاکید کرد: هیچ گونه افزایش قیمتی برای متقاضیان مسکن مهر نخواهیم داشت و در صورت تامین منابع مالی ۵۰۰۰ میلیارد تومانی مسکن مهر پردیس سال آینده به اتمام می‌رسد.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس در ابتدای این نشست با تبریک روز خبرنگار گفت: طی دو سالی که در شرکت عمران پردیس بوده‌ام رسانه‌ها عملکرد مناسبی داشته‌اند. نوع نگاه تحلیلی- انتقادی در حال شکل‌گیری در رسانه‌های کشور است. امیدوارم هر قدمی که خبرنگاران بر می‌دارند برای روشن شدن مطالب و پیشبرد کار مردم باشد.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار