عصر خدماتظرفیت‌ اولیه رشته‌های دکتری تخصصی و پژوهشی اعلام شد | عصر خدمات

ظرفیت‌ اولیه رشته‌های دکتری تخصصی و پژوهشی اعلام شد

ظرفیت اولیه رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال ۹۸ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس http://sanjeshp.ir اعلام شد.

به گزارش عصر خدمات، بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی فهرست دانشگاه‌های پذیرنده اولیه بوده و ممکن است در اعلام نهایی تغییراتی در رشته‌های مختلف (بر حسب شرایط دانشگاه‌ها) انجام شود. از جمله افزوده شدن دانشگاه‌هایی که بعد از این تاریخ مجوز پذیرش دریافت می‌کنند و یا برخی از دانشگاه‌ها که به دلایل گوناگون علمی و اجرایی حذف می‌شوند.

تاکید می‌شود، اعلام فهرست دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت‌های مربوطه در این مرحله صرفاً برای آگاهی کلی داوطلبان بوده و حقی برای داوطلب ایجاد نمی‌کند.

داوطلبان در خصوص کسب اطلاعات درباره رشته‌های جدید از جمله آینده پژوهی سلامت، علوم بیومدیکال مقایسه‌ای و علوم و فناوری‌های تصویربرداری پزشکی- گرایش تصویربرداری عصبی می‌توانند به بخش برنامه‌های آموزشی مصوب فارسی– دکتری در سایت دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی (mbs.behdasht.gov.ir) مراجعه کنند.

پذیرش در دانشگاه‌ها یا مراکز شامل ارتش، انستیتو پاستور ایران، بقیه الله، دانشگاه آزاد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شاهد، سازمان انتقال خون ایران، مرکز قلب شهیدرجایی، مؤسسه سرم سازی رازی از طریق وزارت بهداشت انجام شده ولی سایر شرایط از جمله خدمات و امکانات رفاهی تابع ضوابط و قوانین آن مؤسسه بوده و داوطلبان می‌توانند جهت اطلاع بیشتر به آن دانشگاه یا مرکز (و یا سایت مربوطه) مراجعه کنند. وزارت بهداشت هیچگونه مسئولیتی در خصوص شرایط خاص این مؤسسات ندارد و گرایش‌های مختلف در هر رشته توسط گروه‌های آموزشی دانشگاه پذیرنده تعیین می‌شود.

لازم به ذکر است دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تعهدی در قبال اسکان و تأمین خوابگاه ندارند و بر اساس امکانات موجود، خوابگاه در اختیار دانشجو قرار می‌دهند. لذا داوطلبان جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی دانشگاه یا مرکز مورد نظر مراجعه کنند. مرکز سنجش آموزش پزشکی در مورد ارائه یا عدم ارائه خوابگاه هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

طبق اعلام دانشگاه‌های علوم پزشکی اراک، اصفهان، تبریز، سمنان، شیراز، گلستان، گیلان، مازندران، یزد این دانشگاه‌ها فاقد خوابگاه بوده و دانشگاه‌های علوم پزشکی زنجان و کاشان دارای خوابگاه خودگردان هستند.

همچنین رشته‌های مربوط به دانشگاه آزاد تابع قوانین و مقررات دانشگاه مربوطه است و داوطلبان برای کسب اطلاعات باید به آن دانشگاه (و یا سایت مربوطه) مراجعه کنند.

تحصیل در دوره‌های شهریه پرداز مستلزم پرداخت شهریه است که مبلغ آن توسط دانشگاه اعلام خواهد شد. داوطلبان برای کسب اطلاعات در خصوص مبلغ شهریه باید به دانشگاه مربوطه مراجعه کنند.

به گزارش مفدا، چنانچه در رشته محلی به دلیل تعداد کم داوطلبان، حداقل دو نفر دانشجو قابل معرفی نباشد، داوطلب در پذیرش نهایی به سایر اولویت‌های انتخابی خود معرفی می‌شود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار