عصر خدماتتکمیل ایستگاه مترو پرند-تهران تا پایان امسال | عصر خدمات

تکمیل ایستگاه مترو پرند-تهران تا پایان امسال

مدیرعامل شهر جدید پرند با تاکید بر اینکه جامانده‌های مسکن مهر پردیس استقبال چندانی برای دریافت مسکن مهر در پرند نداشته‌اند، گفت: تا پایان امسال شروع و تکمیل ایستگاه مترو پرند-تهران انجام می‌شود.

به گزارش عصر خدمات، محسن وطن‌خواهی در مورد آخرین وضعیت مترو پرند – تهران گفت: مترو تهران-پرند بعد از اینکه از ایستگاه شاهد حرکت و به سمت نمایشگاه شهر آفتاب و حدود یک سال پیش به فرودگاه امام خمینی رسید، چون نام پروژه که موافقت‌نامه آن را دولت ابلاغ و شهرداری تهران مجری آن بود پروژه تهران-پرند نام گرفت.

وی افزود: بنابراین در سال ۹۰ شرکت عمران شهرهای جدید ۳۲ میلیارد تومان را برای ابنیه فنی مسیر مربوط به بخش خود را که از شهر جدید پرند شروع و تا فرودگاه امام خمینی می‌رسید را احداث کرد، اما در سال ۹۱ برای یکپارچه شدن و امکان‌پذیر شدن بهره‌برداری مترو دستگاه اجرایی شهرداری تهران شد و دولت در اعتبارات سالیانه‌ای که هر سال برای این پروژه می‌گذارد یک عددی را به عنوان کمک تکمیل پروژه اختصاص داد.

وطن خواهی ادامه داد: حال که پروژه مترو پرند-تهران تا فرودگاه امام به بهره‌برداری رسیده است بعد از آن پروژه با جدیت پیگیری نشد اما به هر حال با پیگیری‌های انجام شده از سوی شرکت عمران شهرهای جدید جلسات مشترکی با مدیرعامل مترو تهران برگزار شد و آنها اعلام کردند که اگر شرکت عمران شهرهای جدید مشارکت کند و سهیم شود و برای تکمیل کمک کند مترو تهران و دولت سهمی را به اشتراک می‌گذارند تا کار پروژه مترو به اتمام برسد.

*اصلاح موافقتنامه دولتی مترو تهران -پرند

مدیرعامل شهر جدید پرند ادامه داد: شرکت عمران پرند تعهد کرد که ۱۷۶ میلیارد تومان از منابع داخلی پرداخت کند که در حال حاضر در حال اصلاح موافقتنامه هستیم چون که موافقتنامه دولتی است که ۳۰ میلیارد تومان اول آن را آمادگی پرداخت داریم و با پیمانکار آن که شرکت سپاسد و زیر نظر قرارگاه خاتم است تفاهمهای اولیه با مترو تهران در حال انجام است و امید است که با شروطی که گذاشته‌ایم فعالیت مترو پرند از ایستگاه پرند آغاز شود.

وی اضافه کرد: امید است تا پایان امسال شروع و تکمیل ایستگاه پرند انجام شود و مابقی خط هم به نسبت آن انجام و اقدامات اجرایی مترو پرند تهران آغاز شود.

*دلایل عدم استقبال متقاضیان جا مانده مسکن مهر پردیس از پرند

وطن خواهی در پاسخ به این سوال که قرار بود برخی از متقاضیان جا مانده مسکن مهر پردیس به پرند بیایند آیا متقاضیان مسکن مهر پردیس از پرند استقبال کرده‌اند، گفت: تعداد کمی از جامانده‌های مسکن مهر پردیس در پرند جانمایی شدند، چون به هر حال متقاضیانی که برنامه‌ریزی خود را برای شرق انجام داده‌اند، احتمالاً در استان‌های شرقی زندگی می‌کنند و خیلی شاید علاقه‌ای به زندگی در غرب نداشته باشند و هر تصمیم جدیدی شاید زمان‌بر باشد.

وی در مورد واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی گفت: از سال گذشته تاکنون دیگر واحد فاقد متقاضی در پرند نداریم.

وطن خواهی در خصوص افتتاح واحدهای مسکن مهر در پرند گفت: ۵۱۳۸ واحد مسکن مهر در روزهای آینده با حضور مقامات عالیرتبه در پرند افتتاح می‌شود و ۲ هزار واحد مسکن مهر تا پایان امسال و مابقی که حدود ۱۷ هزار واحد می‌شود در ۶ ماه اول و بخش کمی برای ۳ ماهه سوم می‌ماند.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار