عصر خدماتدستورالعمل جدید تأمین اجتماعی برای ممنوعیت خریدکالای خارجی | عصر خدمات

دستورالعمل جدید تأمین اجتماعی برای ممنوعیت خریدکالای خارجی

دستورالعمل طرح حمایت از کالای ایرانی و ممنوعیت خرید کالای خارجی به تمامی واحدهای اجرایی ستادی و استانی، مؤسسات و شرکت‌های تابعه سازمان تأمین اجتماعی جهت اجرا ابلاغ شد.

به گزارش عصر خدمات، موضوع حمایت از کالای ایرانی و ممنوعیت خرید کالای خارجی از مصوبات شورای معاونین این سازمان در سال جاری بوده است که به عنوان تکلیف بخش‌های مختلف قید و این دستور اداری جهت تاکید و اهمیت موضوع صادر شده است.

بر اساس این دستور اداری که با امضای محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی صادر شده است، با عنایت به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان” حمایت از کالای ایرانی” و با توجه به تأکیدات دولت محترم در راستای اجرایی کردن برنامه‌های عملیاتی جهت بهبود فضای کسب و کار و حمایت از کالاها و تولیدات داخلی، با رعایت تمام جوانب، تمامی زیرمجموعه‌های سازمان تأمین اجتماعی شامل ستاد مرکزی، ادارات کل بیمه‌ای، مدیریت‌های درمان، شرکت‌ها و مؤسسات تابعه موظفند طبق این دستورالعمل از کالاها و خدمات داخلی استفاده کنند.

در این دستور اداری تاکید شده که تمامی واحدهای تابعه سازمان تأمین اجتماعی مکلف هستند تمامی وسایل، تجهیزات، ملزومات، مصالح و مواد اولیه موردنیاز خود را در وهله اول از تولیدکنندگان تحت پوشش این سازمان و در اولویت بعدی از سایر کالاهای ساخت داخل خریداری کنند.

همچنین طبق این دستور اداری، شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) مکلف شده است تمامی محصولات تولیدی خود را جهت عرضه در سامانه‌ای که به منظور اطلاع رسانی امکانات تولیدی و خدماتی ایجاد و طراحی می‌کند، در معرض نمایش قرار دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، شایان ذکر است در طول سال‌های اخیر سازمان تأمین اجتماعی با ابلاغ بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها به واحدهای اجرایی و شرکت‌های تابعه و همچنین با راه اندازی کمپین “من کالای ایرانی می خرم” برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و حمایت از کالای ایرانی تلاش کرده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار