عصر خدماتروند ثبت اختراع با ایجاد ۵۷ دفتر مالکیت فکری تسهیل شد | عصر خدمات

روند ثبت اختراع با ایجاد ۵۷ دفتر مالکیت فکری تسهیل شد

کانون پتنت در اقدامی به فعال‌سازی ۵۷ دفتر مالکیت فکری در دانشگاه‌های سراسر کشور کمک کرد تا روند ثبت بین‌المللی اختراع پژوهشگران ایرانی سرعت گیرد.

به گزارش عصر خدمات، کانون پتنت تمام کوشش خود را برای حمایت از ثبت بین‌المللی اختراع انجام می‌دهد. علاوه بر حمایت ۹۰ درصدی از ثبت اختراع در دفاتر مالکیت فکری اروپا، امریکا، چین و سایر کشورها کانون برای تسهیل حرکت در این مسیر اقدامات دیگری نیز انجام داده است.

بنابراین کانون در اقدامی به فعال‌سازی دفاتر مالکیت فکری در دانشگاه‌ها کمک کرده است. این دفاتر با برگزاری کارگاه‌های تخصصی در این حوزه و اطلاع رسانی روند فعالیت مخترعان را بهبود می‌بخشند. تا کنون ۵۷ دفتر در دانشگاه‌های سراسر کشور راه‌اندازی شده است. دانشگاه‌هایی همچون تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، شهید بهشتی، فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان، پارک علم و فناوری یزد، پارک علم و فناوری استان فارس و تبریز با تأسیس این دفاتر در حوزه ثبت بین‌المللی اختراع مشغول فعالیت هستند.

البته وجود این دفاتر در دانشگاه‌ها نوعی فعالیت ترویجی نیز محسوب می‌شود و فرهنگ‌سازی در این حوزه را به دنبال دارد. پژوهشگران در این دفاتر با فعالیت‌های کانون آشنا می‌شوند تا برای ثبت بین‌المللی اختراع خود اقدام کنند. بنابراین شناسایی پتانسیل‌ها و مخترعان و کمک به پر کردن و نگارش درخواست با حضور این دفاتر در دانشگاه‌ها سرعت می‌گیرد. یک اقدام دیگر کانون راه‌اندازی دفاتر تجاری‌سازی است که تا کنون در دانشگاه‌های شریف و امیرکبیر این اتفاق رخ داده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار