عصر خدماتبرپایی ۶۰۰ پایگاه و کمپ اورژانس در نوروز/ تمهیدات ویژه برای زائرین راهیان نور | عصر خدمات

رییس سازمان اورژانس کشور اعلام کرد

برپایی ۶۰۰ پایگاه و کمپ اورژانس در نوروز/ تمهیدات ویژه برای زائرین راهیان نور

رییس سازمان اورژانس کشور از برپایی ۶۰۰ پایگاه امدادی و کمپ اورژانس در ایام نوروز خبر داد و با اشاره به سفرهای راهیان نور گفت: میزان مرگ و میر در این سفر نسبت به سفرهای دیگری که در کشور انجام می‌شود، بسیار کمتر است.

به گزارش عصر خدمات، دکتر پیرحسین کولیوند – نماینده وزارت بهداشت در نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور سال ۹۸، اظهار کرد: در تجهیز درمانگاه‌ها و یادمان‌ها طبق نیاز اقدام کرده‌ایم و ۲۷ یادمان را پوشش می‌دهیم.

وی افزود: در قالب ۳هزار پایگاه زمینی و ۴۱ اورژانس هوایی نیازمندی‌های سراسر کشور را تأمین می‌کنیم و در ایام نوروز ۶۰۰ پایگاه و کمپ نوروزی در کشور ایجاد خواهیم کرد.

کولیوند تصریح کرد: در شهرهای مختلف نیز پتانسیل‌ها و امکانات را تجهیز کرده‌ایم تا در کمترین زمان، خدمات بهینه‌ای به زائرین و مسافران ارائه دهیم. همچنین، سیستم پیام‌ نگاری را در مراکز و بیمارستان ‌ها نصب کرده این تا هویت افراد مراجعه‌ کننده مشخص شود.

وی گفت: در طول سال، در قالب کاروان راهیان نور، هفت میلیون نفر زائر داریم که تنها ۱۷ هزار نفر از آنان به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند. میزان مرگ و میر در این سفر (راهیان نور) نسبت به سفرهای دیگری که در کشور انجام می‌شود، بسیار کمتر است و با آن‌ها قابل قیاس نیست.

کولیوند افزود: تا امروز تنها ۳۲ عمل جراحی برای زائران راهیان نور انجام شده و این نشان‌ دهنده کم بودن میزان جراحات است.

رییس سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: همه بیمارستان‌ها در ایام عید آماده‌باش هستند. همچنین از تمام زائران می‌خواهیم که دفترچه بیمه خود را در سفر همراه داشته باشند.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار