عصر خدماتامضای طلایی در سازمان استاندارد وجود ندارد | عصر خدمات

رئیس سازمان ملی استاندارد مطرح کرد:

امضای طلایی در سازمان استاندارد وجود ندارد

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: ساز و کارهای طراحی شده نظارتی این سازمان حتی در دورافتاده ترین نقاط کشور سبب شده تا هیچگاه با نگرانی هایی همچون امضاهای طلایی مواجه نباشیم.

به گزارش عصر خدمات، رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: سازمان ملی استاندارد ایران به جرات جزو سالم ترین دستگاه های کشور است، زیرا همکاران این سازمان به حفظ ایمنی مردم و حمایت از مصرف کنندگان اعتقاد راسخ دارند.
وی ادامه داد: این توانگری معنوی سبب شده تا هیچگاه مسائلی همچون امضاء فروشی یا امضاهای طلایی در این سازمان شکل نگیرد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر آن، اینجانب به عنوان رئیس سازمان نیز بر امور و احوال همکاران حتی در دورافتاده ترین نقاط کشور نظارت داشته و حتی گاهی اوقات با تماس تلفنی، نسبت به بروز برخی مشکلات و پیشگیری از آنها هشدار می دهم.
به گزارش ایرنا، پیش از این پیروزبخت به مسئول بودن خودروسازان در قبال استاندارد بودن قطعات مورد استفاده اشاره کرده و گفته بود: چنانچه استاندارد بودن قطعات مورد چالش قرار گیرد، خودروساز باید پاسخگو باشد، زیرا تست های استاندارد همگی از سوی خودروسازان انجام می شود.
در بسیاری دیگر از موارد نیز سازمان ملی استاندارد، مسئولیت اجرای استانداردها را برعهده شرکت ها و دستگاه ها قرار داده و خود بر عملکرد آنها نظارت می کند.
مطابق قانون توسعه نظام استاندارد، کارشناسان این سازمان به عنوان ضابطان دادگستری برشمرده می شوند که همین موضوع کار این نهاد را در اجرای قانون راحت تر می کند.

** استاندارد آسانسورها
رئیس سازمان ملی استاندارد در ادامه با یادآوری پلمپ آسانسور برخی دستگاه های دولتی در یک سال گذشته برای استانداردسازی آنها گفت: در همین پیوند، بازدید از آسانسور بسیاری از واحدها و ساختمان های تجاری و عمومی در دستور کار قرار گرفت.
«حتی در یک تجربه شخصی، در آسانسور یکی از دستگاه های دولتی گرفتار شدم که بلافاصله دستور پلمپ آن تا زمان استانداردسازی صادر شد».
وی همچنین در مورد آخرین وضعیت طرح بازرسی ادواری اجباری آسانسورها اظهار کرد: استاندارد آسانسورها در زمان نصب اجباری است و این موضوع توسط شرکت‌های معتبر سازمان استاندارد انجام می‌شود و مجموعه آسانسور مورد بازرسی قرار می‌گیرد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: اکنون مشکل موجود مربوط به بازرسی ادواری آسانسورهاست که باید در این رابطه کمک‌های لازم درنظر قرار گیرد تا بتوان طرح را اجرایی کرد.
رئیس سازمان ملی استاندارد پیش از این گفته بود که کارشناسان سازمان استاندارد بیشتر نگران آسانسورهای تولیدی سال ۱۳۸۲ به قبل هستند زیرا ضریب ایمنی پایینی دارند و باید بازرسی دوره ای شوند.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار