تاپ

افزایش قیمت بالای 10درصد گرانفروشی است

به گزارش عصر خدمات، محمد نوابی با بیان اینکه اطلاعات ۵۱۰ هزار انبار در کشور در سامانه قرار داده شد افزود: اگر کسانی کالایی در غیر از این انبارها داشته باشند ظن قاچاق می‌رود، و احتکار محسوب می‌شود.

وی گفت: در ۴ماهه نخست امسال ۱۱۸ هزار بازرسی از انبارها داشتیم که از این تعداد در حوزه کالای قاچاق ۳ هزار پرونده به‌ارزش ۱۵ میلیارد تومان تشکیل شد.

نوابی اعلام کرد: در حوزه بازرسی‌های بازار نیز یک میلیون بازرسی انجام و ۴۶ هزار پرونده به‌ارزش ۱۸۹ میلیارد تومان تشکیل شد.

وی با تأکید به اینکه اختیارات سازمان تعزیرات باید افزایش یابد و حکم‌های این سازمان برای اثرگذاری بازرسی‌ها سریع صادر شود گفت: از ۲۸ خرداد همه کالاها و خدمات باید زیر ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند و اگر مردم خلاف این موضوع را دیدند با سامانه ۱۲۴ تماس بگیرند.

نوابی تصریح کرد: چرخه تأمین سبد غذایی و کالاهای مورد نیاز مردم تحت نظارت و کنترل کامل است.

وی گفت: در زمینه اختصاص ارز ۴هزار و ۲۰۰تومانی برای واردات گوشی تلفن همراه، گوشت و لوازم خانگی پرونده‌هایی تشکیل شده است.

نوابی اضافه کرد: در حوزه گوشی تلفن همراه برای ۲۷ شرکت پرونده تشکیل و به تعزیرات فرستاده شد.

وی گفت: ثبت سفارش، تخصیص ارز و پرداخت، مراحل اختصاص ارز ۴هزار و ۲۰۰تومانی است که درباره گوشی تلفن همراه ۲۶۲ میلیون یورو گفته شده بود که این رقم، ۸۶ میلیون یورو برای ۱۱۹ هزار گوشی تلفن همراهی بود که وارد بازار، شناسایی، پرونده‌سازی و به تعزیرات ارسال شده است.

نوابی ادامه داد: حدود ۲۰۰ هزار گوشی نیز شناسایی و توقیف شد و منتظر دستور کمیته‌ای هستیم که رئیس آن وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وی گفت: به‌دلیل نوسانات قیمت ارز و اعمال برخی محدودیت‌ها برای ورود تعدادی از کالاها اتفاقات هیجانی در حوزه قیمت افتاده است و بر این اساس طرح تشدید بازرسی‌ها را به همه استان‌ها ابلاغ کردیم.

نوابی با تذکر نسبت به اینکه “نباید به حوزه اقتصادی چنان نگاه کنیم که همه در پی سوء استفاده هستند” افزود: البته در گردش اقتصادی بزرگ کشور سودجویانی وجود دارند.

وی گفت: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ۵ هزار ناظر افتخاری دارد.

منبع: تسنیم
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا