عصر خدماتمقرری بیمه بیکاری سیل زدگان از امروز پرداخت می‌شود | عصر خدمات

توسط سازمان تامین اجتماعی

مقرری بیمه بیکاری سیل زدگان از امروز پرداخت می‌شود

مقرری بیمه بیکاری بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی از امروز به حساب افراد مشمول پرداخت می‌شود.

به گزارش عصر خدمات، مقرری بیمه بیکاری بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی از امروز به حساب افراد مشمول پرداخت می‌شود.

بیمه بیکاری به بیمه‌شدگانی تعلق می‌گیرد که به علت بروز حوادث غیرمترقبه مانند سیل، جنگ، زلزله و آتش‌سوزی بی‌کار شدند و برای دریافت مقرری بیمه بی‌کاری نیاز به داشتن سابقه پرداخت بیمه برای مدت زمان خاص ندارند و حتی اگر در روز اول کار در اثر این حوادث بی‌کار شوند، با رعایت سایر شرایط مقرر می‌توانند مقرری بیمه بی‌کاری دریافت کنند.

فرد بی‌کار از نظر قانون بیمه بی‌کاری، بیمه‌شده‌ای است که بدون میل و اراده خود بی‌کار شده باشد و همچنین بیمه‌شدگانی که به علت حوادث غیرمترقبه مانند سیل، زلزله، جنگ و آتش‌سوزی بی‌کار شوند می‌توانند از مقررات این قانون استفاده کنند.

بیمه‌شده بی‌کار برای دریافت مقرری بیمه بی‌کاری در شرایط عادی باید حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز از تاریخ بی‌کاری موضوع را به واحد تعاون، کار و رفاه اجتماعی ذی‌ربط اطلاع دهد و آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی خود یا کار مشابه اعلام کند.

بر اساس قانون بیمه‌شدگانی دریافت مقرری بیمه بی‌کاری دریافت می‌کنند که مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی باشند، تبعه کشور‌های خارجی نباشند، مستمری‌بگیر، بازنشسته و یا ازکارافتاده کلی نباشند. دارای حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه باشند و در زمره صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه‌شدگان اختیاری نباشند.

بر اساس اعلام محمدحسن زدا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی از ابتدای سال گذشته پرداخت مقرری بیمه بی‌کاری از پانزدهم تا هجدهم هر ماه است و پرداختی‌های این ماه برای مقرری‌بگیرانی که از بانک رفاه حقوق می‌گیرند، از امروز واریز می‌شود و مقرری‌بگیرانی که از سایر بانک‌ها مقرری خود را دریافت می‌کنند تا ظهر امروز پرداخت خواهد شد.

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار