عصر خدماتقرارگاه فرهنگی حمایت از سیل ‌زدگان تشکیل شد | عصر خدمات

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران:

قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل ‌زدگان تشکیل شد

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از تشکیل قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل ‌زدگان خبر داد و افزود: بعد از حادثه تلخ سیل اخیر پیرو جلسات متعدد با دستگاههای مختلف مقرر شد این قرارگاه با تشکیل کارگروه‌های مختلف در جهت حمایت از سیل زدگان و ثبت‌نام از داوطلبان گروه‌های جهادی و مردمی اقداماتی را انجام دهد.

به گزارش عصر خدمات، سعید اوحدی  با اعلام خبر تشکیل قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل ‌زدگان گفت: رویکرد مجموعه‌های فرهنگی کشور همواره خدمت رسانی به مردم بوده است، پس از حادثه سیل اخیر نیز جلسات متعددی با دستگاههای مختلف انجام شد تا برنامه ریزی شود چه اقداماتی را در حوزه فرهنگی می‌توان برای مردم مناطق سیل زده انجام داد.
وی تصریح کرد: پیرو جلسات صورت گرفته مقرر شد تا شورایی در این قرارگاه فرهنگی با حضور سازمان بسیج مستضعفین، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کمیته ملی المپیک، سازمان صدا وسیما، شورای عالی انقلاب فرهنگی، انجمن خیرین مدرسه ساز و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ایجاد شود.

اوحدی افزود: با تشکیل این شورا در قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل زدگان کارگروه های مختلفی در زمینه‌های فرهنگ و هنر، ورزش، خیرین و … تشکیل شد و دستگاههای مختلف اجرای مسوولیت‌های مرتبط با این کارگروهها را عهده دار شدند.

وی همچنین از برپایی ۱۰ خانه فرهنگ در مناطق سیل زده خبر داد و افزود: برنامه ریزی برای اجرای برنامه‌های متفاوت ویژه کودکان و نوجوانان در اردوگاههای مناطق سیل زده، برپایی سینماهای سیار، فعالیت‌های ورزشی، ایجاد مهد کودک، ارسال بسته های ویژه کودک و نوجوان و … از جمله مصوبات نخستین جلسه قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل زدگان بود.

اوحدی اظهار داشت : همچنین مقرر شد در کنار جمع‌آوری ملزومات و کمک‌های مردمی که از روزهای گذشته در تمامی فرهنگسراهای تهران آغاز شده است ثبت نام گروههای داوطلب مردمی برای ارایه خدمات فرهنگی هنری در مناطق سیل زده نیز صورت گیرد.

وی افزود: به همین منظور نیروهای داوطلب مردمی، گروههای جهادی، سمن‌ها می‌توانند از سه طریق؛ حضور در تمامی فرهنگسراهای شهر تهران، تماس با تلفن ۱۸۳۷ از روز شنبه در ساعات اداری یا ارسال اطلاعات خود (شامل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه )به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۸۳۷ برای ثبت‌نام اقدام کنند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۱۸۳۷ تماس بگیرند.

بنا براعلام روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهردای تهران، وی در پایان ضمن ابراز همدردی با مردم سیل زده و حمایت شهروندان از مردم در مناطق سیل زده گفت: برای تمامی این اقدامات «پویشی» با شعار «بی قرار توام» و هشتگ #کنارتم_هموطن شکل گرفته است.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار