عصر خدماتاعزام نیروهای خدمات شهری و ماشین آلات سنگین به مناطق سیل زده | عصر خدمات

اعزام نیروهای خدمات شهری و ماشین آلات سنگین به مناطق سیل زده

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از ارسال ۱۲۰ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و ۳۵۰ نفر از نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران به مناطق سیل زده سه استان گلستان، لرستان و خوزستان خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، محسن هاشمی رفسنجانی در پایان یک صدو سی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تشریح مصوبات این جلسه با اشاره به بررسی موضوع کمک شهرداری تهران به مناطق زلزله‌زده استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان گفت: شهرداری تهران لایحه دو فوریتی در این زمینه به شورای شهر تهران ارائه داد که بر اساس آن شهرداری تهران می‌تواند کمک رسانی بیشتری بر اساس قانون به این مناطق داشته باشد. در حقیقت شهرداری تهران بر اساس این لایحه کمک‌های ریالی و لجستیک به مناطق سیل زده ارسال می‌کند و ساماندهی کمک‌های مردمی را نیز انجام می‌دهد.

وی در خصوص تعیین سقف ۱۰ میلیارد تومانی برای کمک به مناطق سیل زده این استان‌ها و کفایت این بودجه با توجه به حجم سنگین خسارات گفت: قرار نیست شهر تهران همه هزینه‌های این موضوع را تأمین کند. قطعاً این مبلغ به همراه ۱۲۰ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین برای کمک رسانی می‌تواند نقش مؤثری داشته باشد. همچنین ۳۵۰ نفر نیرو از حوزه خدمات شهری به این مناطق اعزام شده‌اند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص تجمع برخی از رانندگان مینی بوس و حمل و نقل عمومی مقابل درب شورای شهر تهران همزمان با برگزاری یکصد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران گفت: اعتراض این رانندگان در خصوص موضوع طرح ترافیک و زوج و فرد است. اعتراض آنها به دست بنده هم رسیده که آن را به کمیسیون تخصصی یعنی کمیسیون حمل و نقل ارجاع داده‌ام؛ قطعاً این کمیسیون موضوع را بررسی خواهد کرد و به دست معاون شهردار نیز می‌رساند و در نهایت نظر قطعی شهرداری وقتی به شورای شهر آمد اعلام خواهد شد.

وی افزود: در جلسه امروز بررسی پلاک ثبتی هفت ملک و تشخیص باغ بودن یا نبودن آنها نیز در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت که از این هفت مورد سه ملک، باغ بودنشان تأیید نشد و چهار مورد دیگر به عنوان باغ تشخیص داده شد.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار