عصر خدماتبازنگری در طرح احداث زیرگذر چهارراه گلوبندک | عصر خدمات

در بازدید از پروژه‌های عمرانی منطقه ۱۲ مطرح شد

بازنگری در طرح احداث زیرگذر چهارراه گلوبندک

سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، خواستار بازنگری در طرح احداث زیرگذر پیاده روی چهارراه گلوبندک با هدف تقلیل زمان اجرای پروژه، افزایش کیفیت و همچنین کاهش قیمت تمام شده شد.

به گزارش عصر خدمات، صفا صبوری دیلمی که در ادامه بازدید‌های میدانی از پروژه‌های نیمه تمام عمرانی به منطقه ۱۲ رفته بود، در جریان بازدید از پروژه احداث زیرگذر پیاده چهارراه گلوبندک، از دست اندرکاران اجرایی این طرح خواست تا ضمن تدوین یک برنامه زمان بندی جدید، برقراری دسترسی سریع شهروندان به ایستگاه مترو از طریق آسانسور را در اولویت قرار داده و زمان تکمیل بخش‌های مختلف پروژه را به طور دقیق مشخص کنند. به این ترتیب ضلع جنوب غربی پروژه که دسترسی به ایستگاه مترو را برقرار می‌کند، این قابلیت را خواهد داشت تا پیش از سایر بخش‌ها در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی تهیه تجهیزاتی از قبیل: پله‌های برقی ویژه فضای باز با توجه به شرایط اقتصادی کنونی را پرهزینه و زمان بر ذکر و اضافه کرد: مشاور پروژه ملزم خواهد بود در قالب این بازنگری جدی، ضمن جانمایی چند دستگاه آسانسور پرظرفیت در پروژه، دسترسی شهروندان به تراز‌های مختلف زیرگذر را تسهیل کند؛ تجهیزاتی که نه تنها نیازمند خرید خارجی نیستند بلکه شرایط تعمیر و نگهداری آن‌ها در طول زمان بهره برداری آسان‌تر است.

لازم به ذکر است پروژه احداث زیرگذر گلوبندک که یکی از پروژه‌های شاخص منطقه ۱۲ به شمار می‌آید، پس از تکمیل و بهره برداری، ضلع غربی خیابان ۱۵ خرداد را از زیر خیابان خیام به ضلع شرقی آن متصل ساخته و در نتیجه مشکل تداخل تردد پیاده و سواره در خیابان خیام را برطرف می‌کند. امکان دسترسی آسان به ایستگاه مترو در ضلع غربی بازار، از دیگر ویژگی‌های این پروژه است.

گفتنی است پیشرفت عملیات اجرایی زیرگذر پیاده چهارراه گلوبندک به مرز ۶۰ درصد رسیده است.

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار