عصر خدماتپرداخت۲۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به سیل زدگان | عصر خدمات

یک مقام مسئول مطرح کرد

پرداخت۲۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به سیل زدگان

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: بر اساس تفاهم صورت گرفته ۲۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به سیل زدگان پرداخت می شود که هر نفر با ارائه معرفی نامه کمیته امداد امام خمینی (ره) پنج میلیون تومان وام بدون بهره دریافت خواهد کرد.

به گزارش عصر خدمات، مرتضی اکبری در مراسم امضای تفاهم نامه بانک قرض الحسنه مهر ایران با کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بر اساس تفاهم صورت گرفته ۲۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به سیل زدگان پرداخت خواهد شد که بر این اساس هر نفر با ارائه معرفی نامه کمیته امداد امام خمینی (ره) می‌تواند پنج میلیون تومان وام بدون بهره دریافت کند.

وی افزود: ۱۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض غیرنقدی نیز از محل بودجه تبلیغات و کمک‌های کارکنان بانک قرض الحسنه مهر ایران پرداخت شد که بر این اساس پایگاه‌های کمک رسانی بانک به منظور ارائه خدمات و امداد به آسیب دیدگان برپا شده و مواد غذایی از سوی کارکنان بانک میان مردم توزیع شده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خاطر نشان کرد: ۱۲ کامیونت حامل مواد غذایی از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران به مناطق سیل زده استان گلستان ارسال شده که همچنین در استان لرستان، مازندران و ایلام نیز کمک‌های غیرنقدی و مایحتاج ضروری موردنیاز مردم توزیع شده است.

اکبری در ادامه خاطرنشان کرد: بالغ بر هزار فقره وام قرض الحسنه اشتغالزایی، کارآفرینی و کارگشایی به ارزش بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد پرداخت شده که از این رقم ۴ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات تکلیفی و کارگشایی از محل منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران بوده است.

اکبری در ادامه خاطرنشان کرد: بالغ بر هزار فقره وام قرض الحسنه اشتغالزایی، کارآفرینی و کارگشایی به ارزش بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد پرداخت شده که از این رقم ۴ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات تکلیفی و کارگشایی از محل منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران بوده است.

وی در مورد رقم تسهیلات اشتغال زایی گفت: مبلغ ۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی و ودیعه مسکن از محل منابع بانک پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خاطرنشان کرد: یک میلیون و ۲۳۰ هزار فقره تسهیلات به ارزش ۱۳۰ هزار میلیارد ریال در سال ۹۷ پرداخت شد که با رشد ۶۲.۵ درصدی روبرو بوده است.

همچنین پرویز فتاح، مدیرعامل کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه نشست با بیان ماموریت‌ها کمیته امداد در مناطق سیل زده گفت: یکی از مأموریت‌های اصلی تقویت حفظ اثرگذاری منابع قرض الحسنه است که بر این اساس در سال ۹۷ حدود ۲ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه از منابع امدادی و دولتی برای اشتغالزایی پرداخت شده که در قالب بیش از ۱۰۰ هزار فقره وام توزیع شده است.

وی افزود: عملکرد کمیته امداد در سال گذشته منجر شد تا مجلس شورای اسلامی بودجه کمیته امداد را به ۲.۵ برابر افزایش داده و آن را به ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برساند.

فتاح خاطرنشان کرد: از محل وام توسعه اشتغال پایدار روستایی که قرار است یک و نیم میلیارد دلار برداشت از صندوق توسعه ملی صورت گیرد، بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان طلب داریم و از سوی چهار بانک عامل باید پرداخت شود.

مدیرعامل کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد:باید حدود ۶ هزار میلیارد تومان وام اشتغال در سال ۹۸ پرداخت شود که به افراد تحت پوشش و جامعه هدف ارائه خواهد شد تا بتوانند توانمندسازی و اشتغال را در دستور کار قرار دهند به خصوص اینکه امسال به نام رونق تولید نامگذاری شده و باید با هم افزایی بانک قرض الحسنه مهر ایران، تسهیلات اشتغالزایی را رونق بخشیم.

وی افزود: هر مبلغی که آورده کمیته امداد به بانک قرض الحسنه مهر ایران بوده دو برابر آن از سوی بانک به تسهیلات اضافه شده و در قالب وام پرداخت می‌شود که بر این اساس در مجموع ۶۸۰ میلیارد تومان وام پرداخت شده است.

فتاح به تحخصیص ۱۰۰ میلیون تومان بلاعوض به جامعه هدف از سوی بانک اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم برای سیل زدگان از آن استفاده کنیم.

مدیرعامل کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه اظهار کرد: بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان وام اهدایی به خاطر سیل در نظر گرفته شده که قرار شد با معرفی نامه کمیته امداد بتوان این تسهیلات را دریافت کرد.

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار