عصر خدماتجزئیات خرید کتاب از سی‌ودومین نمایشگاه کتاب تهران اعلام شد | عصر خدمات

طی دستورالعملی از سوی نگاهداری

جزئیات خرید کتاب از سی‌ودومین نمایشگاه کتاب تهران اعلام شد

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل «خرید کتاب از سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» را ابلاغ کرد.

به گزارش عصر خدمات، بابک نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل «خرید کتاب از سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» به روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها، رؤسای واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش عمومی و مهارتی (سما) را ابلاغ کرد.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در این دستورالعمل آورده است: با توجه به برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ ۹۸/۲/۴ تا ۹۸/۲/۱۴ در مصلای امام خمینی (ره) تهران، به منظور تقویت کتابخانه‌های واحد‌های دانشگاهی، واحد‌ها می‌توانند نسبت به خرید کتاب‌های موردنیاز از نمایشگاه یادشده اقدام کنند.

براساس این دستورالعمل؛ خرید کتاب باید با توجه به اهداف آموزشی، رشته‌های تازه تأسیس، نیاز کاربران و محدودیت‌های مالی، فضا و نیروی انسانی کتابخانه‌ها و استاندارد‌های کتابخانه‌های دانشگاهی، همچنین سیاست هدایت واحد‌های دانشگاهی و برنامه‌های پژوهشی آینده دانشگاه (پایش و…) و استفاده از کتاب‌های الکترونیکی انجام شود.

همچنین تهیه فهرست کتاب‌های موردنیاز هر واحد بر اساس اولویت کتابخانه واحد، با نظرسنجی از استادان و نیاز دانشجویان انجام شود.

بر اساس بند‌های این دستورالعمل؛ ضروری است واحد‌های دانشگاهی گزارش خرید را پس از نمایشگاه به همراه مدارک موردنیاز برای بررسی و گرفتن تأییدیه از پژوهشگاه تا تاریخ ۹۸/۱۱/۱ ارسال کنند.

با توجه به اینکه واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی به صورت یکپارچه دارای غرفه عرضه و فروش کتاب‌های چاپ شده خود در نمایشگاه هستند، هر واحد دانشگاهی با خرید از این غرفه‌ها می‌تواند از تسهیلات و تخفیف‌های ویژه برخوردار شده و نسبت به غنی‌سازی کتابخانه‌های خود اقدام کند. همچنین خرید کتاب‌های داخلی از ناشران دانشگاهی وابسته به وزارتین نیز در اولویت است.

درخصوص خرید کتاب‌های خارجی با توجه به توافق انجام‌شده میان دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، واحد‌های دانشگاهی می‌توانند از حمایت مالی ۲۵ درصد تخفیف نسبت به تهیه کتاب‌های خارجی برخوردار شوند. واحد‌های متقاضی می‌توانند با معرفی نماینده خود به صورت رسمی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق مراجعه به سایت http://tibf.ir (سامانه ثبت‌نام و مدیریت بن سازمان‌ها و نهادها) اقدام کنند.

ضروری است واحد‌ها در صورت نیاز، کمال دقت و صرفه‌جویی را در خرید کتاب‌های خارجی داشته باشند و نسبت به خرید و تهیه کتاب‌های چاپ‌شده سال‌های ۲۰۱۶ و پس از آن اقدام کنند.

براساس این دستورالعمل؛ سقف خرید کتاب‌های خارجی برای واحد‌های ویژه تا ۳۰۰ میلیون ریال، واحد‌های سطح یک تا ۲۰۰ میلیون ریال، واحد‌های سطح دو تا ۱۰۰ میلیون ریال و واحد‌های سطح سه تا ۵۰ میلیون ریال است.

مراکز آموزشی باید از طریق واحد مادر اقدام به خرید کنند.

 

منبع: میزان

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار