عصر خدماتکوپن به اقشار کم درآمد ارائه شود/ نظارت بر شبکه توزیع از طریق کوپن‌های الکترونیک | عصر خدمات

کوپن به اقشار کم درآمد ارائه شود/ نظارت بر شبکه توزیع از طریق کوپن‌های الکترونیک

یک کارشناس اقتصادی گفت: استفاده از کوپن‌های الکترونیک در شبکه توزیع کالای اساسی در شرایط فعلی بسیار می‌تواند کمک رسان اقشار ضعیف جامعه باشد و قدرت خرید مردم را افزایش دهد همچنین می‌تواند به شبکه توزیع کالای اساسی نظم دهد.
به گزارش عصر خدمات، لطفعلی بخشی در خصوص تاثیر کوپن الکترونیک (کالابرگ) بر شبکه توزیع کالای اساسی بیان کرد: ارایه و توزیع کوپن الکترونیک در خصوص تامین کالای اساسی به شهروندان تاثیر مثبت زیادی در روند اقتصاد کشور خواهد داشت.
وی در ادامه افزود: تامین کالای اساسی با ارز دولتی راهکاری بود که تا حدودی قدرت خرید مردم برای خرید کالا را حفظ کرد، اما این راهکار با مشکلاتی در ادامه راه مواجه شد که از جمله آن‌ها می‌توان به تخلف برخی افراد سودجو اشاره کرد.
این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه کوپن الکترونیک باید به صورت عادلانه توزیع شود، ادامه داد: باید در خصوص توزیع کوپن‌ها تدابیری اندیشه شود که این تسهیلات فقط به افراد نیازمند ارائه شود، به طور مثال دولت باید از تراکنش‌ها یا موجودی حساب افراد استعلام بگیرد و این تسهیلات را به افرادی ارائه دهد که نیازمند و جزء اقشار کم درآمد جامعه باشند.
بخشی در رابطه با مشکلات توزیع یارانه توضیح داد: همان گونه که در خصوص توزیع یارانه‌ها مشاهده کردیم، تمام افراد جامعه در ابتدا اقدام به دریافت این مبلغ کردند، اما در ادامه به دلایل متفاوتی یارانه‌ها را افرادی دریافت کردند که به نسبت دیگران از وضعیت مالی ضعیف تری برخوردار بودند پس در نتیجه برای اینکه این مشکل در خصوص کوپن پیش نیاید، باید از ابتدا افراد محدودی اقدام به دریافت کوپن کنند.
وی با بیان این مطلب که نظارت بر شبکه توزیع کالای اساسی از طریق کوپن‌های الکترونیک بیشتر خواهد شد، تصریح کرد: در صورتی که برنامه دولت و سیستم اجرایی دقیق و کارآمد باشد و تمامی مراحل طبق برنامه پیش برود، این سیستم به دلیل ارتباط با شبکه اینترنتی از بالاترین سطح نظارت برخوردار خواهد بود.
منبع: میزان
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار