عصر خدماتخدمات سمن‌های جوانان برای سیل‌زدگان تشریح شد | عصر خدمات

خدمات سمن‌های جوانان برای سیل‌زدگان تشریح شد

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به دستور وزیر ورزش و جوانان برای ارائه خدمات ورزشی فرهنگی و رفاهی به سیل زدگان ساکن اماکن ورزشی و اردوگاه‌ها، اقدامات سمن‌های جوانان این حوزه را تشریح کرد.

به گزارش عصر خدمات، امید محدث با بیان اینکه پیش از دستور رییس جمهور نیز تمام اماکن ورزشی در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار گرفته بود، افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان از نخستین روزهای آغاز سیل نیز به امداد و کمک رسانی مستمر به سیل زدگان گلستان، لرستان و خوزستان پرداختند.

محدث  با اشاره به شرایط خاص استان خوزستان در امداد رسانی به سیل زدگان نیز اظهار کرد: زنان و کودکان خوزستانی به دلیل ادامه پیدا کردن سیل در این منطقه و انتقال به کمپهای اسکان اضطراری در معرض فشار و آسیب‌های روحی قرار دارند. به دلیل همین حساسیت سازمان‌های مردم نهاد جوانان و مراکز مشاوره وزارت ورزش و جوانان نیز فعال شدند و به طور مستمر در کمپ‌های اسکان اضطراری آنها حضور یافته و مداخلات روانی و اجتماعی انجام می‌دهند.

مدیرکل نظارت و هماهنگی بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به سفر اخیر خود به استان خوزستان نیز توضیح داد: با کمک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منطقه نیز برای کودکان خوزستانی اسباب‌بازی‌هایی تهیه و توزیع شد. همچنین سازمان‌های مردم نهاد جوانان به بحث اوقات فراغت افراد مستقر در کمپ‌ها نیز وارد شده‌اند، به طوری که بسیاری از این کمپ‌ها را به تلویزیون و ویدئوپروژکتور جهت پخش انیمیشن برای کودکان مجهز کرده‌اند.

محدث در ادامه به حضور پزشکان عضو سازمان‌های مردم نهاد جوانان در مناطق سیل زده اشاره کرد و گفت: این پزشکان در مناطق مختلف حضور پیدا کردند و هماهنگ با هلال احمر به ارائه خدمات پزشکی به سیل زدگان می پردازند. این جوانان پیش از این نیز با سفر به مناطق محروم امکان معاینه و درمان رایگان افراد را فراهم می‌کردند.

وی در ادامه افزود: همچنین پیشنهاد دادیم تا اتوبوس فوق تخصصی وزارت بهداشت که قبلا به شکل چرخشی در کمپ‌ها حضور پیدا می‌کرد به شکل مستمر در آن ها و اماکن ورزشی مستقر شود.

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور جوانان با اشاره به توزیع ۶ هزار پرس غذا به شکل روزانه در منطقه خوزستان نیز توضیح داد: برای تامین غذای این منطقه سمن‌های استان کرمان فعال شده‌اند و دو موکب نیز به بحث تهیه غذا در اهواز و حمیدیه می‌پردازند و روزانه ۶ هزار غذا در این منطقه توزیع می‌کنند.

محدث با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد جوانان قبل، حین و بعد از بحران به فعالیت می پردازند، اظهار کرد: تمامی سازمانهای مردم نهاد جوانان با هماهنگی سایر نهادها از جمله ستاد مدیریت بحران و هلال احمر به فعالیت می‌پردازند و اتفاقا باعث نظم بخشی به فرایند امدادرسانی شده‌اند. برخلاف تصور برخی که حضور سازمان‌های مردم نهاد را عامل بی نظمی می‌دانند، در حال حاضر دستگاه‌های ذیربط ضمن مراجعه و ارتباط با سمن‌ها اقداماتشان را انجام داده و آنها را طرف مشورت قرار می‌دهند.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار