عصر خدماتعرضه کالاهای اساسی ۱۰ درصد زیر قیمت در نمایشگاه‌های طرح ضیافت | عصر خدمات

عرضه کالاهای اساسی ۱۰ درصد زیر قیمت در نمایشگاه‌های طرح ضیافت

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: اقلام پرمصرف مواد غذایی در ماه مبارک رمضان ۱۰ درصد زیر قیمت مصوب بازار در نمایشگاه های طرح ضیافت عرضه می شود.

به گزارش عصر خدمات، عباس قبادی دبیر ستاد تنظیم بازار شب گذشته در یک برنامه  تلویزیونی با اشاره به اقدامات تنظیم بازار در آستانه ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در این دوره ۳۷ روزه (۱۰ اردیبهشت تا ۱۷ خرداد ۹۸) اقلام پر مصرف و ضروری مورد نیاز مردم مانند برنج، روغن، شکر و گوشت از محل ذخایر موادغذایی کشور بصورت عرضه مستقیم در همه نمایشگاههای طرح ضیافت توزیع می شود.

عباس قبادی گفت: در این نمایشگاه مواد غذایی ۱۰ درصد زیر قیمت مصوب بازار عرضه می شود.

او گفت: نمایشگاه های طرح ضیافت در میادین تره بار شهرداری تهران بدون دریافت وجه در نظر گرفته می شود و در شهرستانها یک نمایشگاه بنا بر ضرورت برپا می شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: حدود ۳۰ هزار تن برنج هندی با قیمت ۷ هزار ۴۰۰ تومان، ۱۲۰ هزار تن برای صنوف مصرف کننده شکر و ۲۰ هزارتن شکر با قیمت ۳ هزار و ۴۰۰ تومان برای مصرف کننده، ۱۰ هزار تن روغن خام برای صنوف در بسته ها ۱۶ کیلویی و ۲۰ هزار تن با ۱۰ درصد زیر قیمت مصوب برای خانوارها در نظر گرفته شده است.

وی افزود:  ۲۵ هزار تن سهمیه گوشت مرغ با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، ۵ هزار تن گوشت قرمز برای مصرف خانوارها در تمام کشور از روز اول ماه مبارک رمضان(۱۶ اردیبهشت)در نمایشگاه ها و فروشگاه ها توزیع می شود.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی نیز از تنظیم و کنترل مواد غذایی پر مصرف از جمله زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان خبرداد و افزود: این سازمان از تاریخ دوشنبه ۹ اردیبهشت فعالیت خود را آغاز می کند.

او به نقل از دبیر انجمن خرما گفت: قیمت خرما ۶ برابر قیمت واقعی در بازار است که باید به درستی قیمت گذاری شود.

یاسر رایگانی افزود: کار سازمان تعزیرات حکومتی بعد از گزارش تخلف اتحادیه یا گزارشات مردمی، شروع می شود.

رایگانی اعلام کرد: ثبت شکایات در سازمان تعزیرات حکومتی از طریق تارنمایtazirat135.ir، شماره تماس ۱۳۵ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ قابل انجام است.

سخنگوی اتاق اصناف ایران در ارتباط تلفنی گفت: تجارب قبلی در برپایی نمایشگاه ها نشان می دهد هزینه ها برای فروشندگان کمتر و برای مردم قیمت ها منصفانه تر است.

مجتبی صفایی افزود: اگر نرخ گذاری دولت ثابت باشد بازرسان اصناف هم راحت تر می توانند نظارت کنند.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار