عصر خدماتواریز ۱۵۰ میلیارد تومان کمک نقدی برای سیل‌زدگان تا امروز | عصر خدمات

رییس سازمان داوطلبان هلال احمر خبر داد

واریز ۱۵۰ میلیارد تومان کمک نقدی برای سیل‌زدگان تا امروز

رییس سازمان داوطلبان هلال احمر از واریز ۱۵۰ میلیارد تومان کمک نقدی به حساب هلال احمر برای جبران خسارات سیل و کمک به مردم این مناطق خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، محمد نصیری در نشست هماهنگی معاونت سیمای جمهوری اسلامی با سازمان هلال احمر پیرامون سیل اخیر که با حضور رضا پورحسین قائم مقام معاون سیما برگزار شد، با اشاره به رشد سه برابری کمک های مردمی در حادثه سیل در مقایسه با زلزله کرمانشاه تصریح کرد: تا امروز ۱۵۰ میلیارد تومان کمک نقدی مردم به حساب هلال احمر برای جبران خسارات سیل و کمک به مردم این مناطق واریز شده است که رسانه ملی با همکاری وحمایت سازمان هلال احمر در ثبت این رکورد نقش بی بدیلی داشت.

وی ادامه داد: مسئله دیگری که در بحران ها وجود دارد شایعات است. پاسخگویی به شایعات یکی از مهمترین موضوعاتی است که رسانه ملی در این زمان ها می تواند انجام دهد. مثلا وقتی در فضای مجازی شایعه شد که فلان سد شکسته شده، پخش تصویر زنده سد در شبکه های تلویزیون آرامش را به مردم برگرداند.

نصیری ضمن قدردانی از اقدامات و توجه تلویزیون به موضوع سیل و انعکاس اقدامات و خدمات دستگاه های مسئول گفت: حضور عوامل «خندوانه» در روزهای اخیر در خوزستان در بالا بردن روحیه مردم بسیار موثر بود.

براساس گزارش روابط عمومی معاونت سیما، رضا پورحسین -قائم مقام معاون سیما- نیز در این نشست با بیان اینکه اطلاع رسانی سریع و دقیق، آموزش مسائل در زمان بروز حادثه، ارتباط زنده مستمر با مناطق سیل زده و انعکاس حس نوع دوستی مردم با ارسال کمک به مناطق سیل زده از جمله اقدامات شبکه های تلویزیون است، گفت: از دیگر مسائل مهم و مورد نیاز مردم سیل زده توجه به موضوعات روحی و روانی است که در این خصوص نیز شبکه ها به صورت ویژه و تخصصی شبکه سلامت، ویژه برنامه هایی را تدارک دیده اند.

وی افزود: مردم مناطق سیل زده مطمئن باشند که تلویزیون و مردم تا پایان مشکلات در کنارشان خواهند بود.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار