عصر خدماتبازسازی و آغاز فعالیت ۱۳۰۰ مدرسه سیل‌زده از مهر ۹۸ | عصر خدمات

بازسازی و آغاز فعالیت ۱۳۰۰ مدرسه سیل‌زده از مهر ۹۸

وزیرآموزش و پرورش تاکید کرد که در سیل اخیر ۱۵۰۰ مدرسه آسیب دیدند و از این تعداد ۲۰۰ مدرسه باید تخریب و بازسازی شوند و ۱۳۰۰ مدرسه با تعمیر و بازسازی در مهر ۹۸ آماده می‌شوند.

به گزارش عصر خدمات، سیدمحمد بطحایی در همایش خیرین مدرسه‌ساز در بازسازی مناطق سیل‌زده که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزاری شد، با تشکر از تلاش‌های خیران مدرسه‌ساز گفت: یادمان نمی‌رود که در سال ۹۷ کلاس‌هایی که به بهره‌برداری رسید نیمی از آن‌ها به دست خیرین ساخته شد، یادمان نمی‌رود اگر امروز مدارس زیادی ساخته شده است به کمک خیران بوده است. این از افتخارات ما است که خیرانی داریم که ساختن فضای آموزشی برایشان مهم است و به درستی اهمیت می دهند، زیرا بچه‌ها باید در مدارس زندگی کردن را یاد بگیرند. ما در مدارس به عنوان خانه دوم آن‌ها زندگی کردن و از خودگذشتگی را یاد می دهیم تا بچه‌ها یاد بگیرند دست افتاده‌ای را بگیرند. از این منظر می‌توان گفت مدرسه از مقدس‌ترین مکان‌ها است که شما خیران سهم بسیار مهمی را در این مسیر دارید.

وی ادامه داد: اگر مدرسه خوبی نداشته باشیم نسل آینده ما کجا تربیت شود. در سیل اخیر ۱۵۰۰ مدرسه آسیب دیده است و از این تعداد۲۰۰ مدرسه باید تخریب و بازسازی شود و ۱۳۰۰ مدرسه با تعمیر و بازسازی در مهر ۹۸ آماده می‌شوند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اقدامات این وزارت‌خانه بعد از سیل افزود: بچه‌ها از لحاظ روحی آسیب‌پذیرترین قشر جامعه هستند. بزرگترها تجربه دیده هستند ولی بچه نمی‌تواند این سختی را تحمل کند. بنابراین در گام اول مهم بود برای ترمیم روحیه بچه‌ها کارهایی را انجام دهیم و به همین خاطر بلافاصله کارهای فرهنگی را در مناطق انجام دادیم و در کوتاه‌مدت تاثیر بسزایی گذاشتیم‌. اتاق‌های بازی را برای کودکان راه انداختیم و تاثیر زیادی در روحیه بچه‌ها گذاشت.

بطحایی گفت: در حوزه فضاهای آموزشی هم تلاش‌های خوبی صورت گرفت. در گلستان مدارس را بلافاصله راه انداختیم. راه انداختن مدرسه فقط تدریس شیمی و ریاضی نیست بلکه جریان زندگی و نشاط را در جامعه راه انداختیم و خوشبختانه در ۱۷ فروردین مدارس را در این استان راه انداختیم.

به گزارش مرکز امورهماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پروش، وی افزود: سومین فعالیت ما حمایت از همکارانمان بود و تلاش می‌کنیم درحد توان در تامین وسایل زندگی این دوستان تا می‌توانیم کمک کنیم‌. برای استان‌های سیل‌زده، استان معین تعیین کردیم و در حال کمک هستند. برای کنکوری‌ها کلاس‌های فوق‌العاده و اردوهای آموزشی را برگزار کرده‌ایم یا می‌کنیم تا بچه‌ها را آماده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: من صمیمانه از تک تک خیرین سپاسگذاری می‌کنم، از اینکه فارغ از اینکه مدرسه‌سازی کار دولت است و با این نگاه که مدرسه خانه دوم بچه‌ها است به کمک آمده اید صمیمانه تشکر می‌کنم.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار