عصر خدماتتمهیدات پلیس برای تعطیلات تابستانی و عید فطر | عصر خدمات

فرمانده پلیس راه کشور:

تمهیدات پلیس برای تعطیلات تابستانی و عید فطر

فرمانده پلیس راه کشور با تشریح گزارشی از وقایع ترافیکی پلیس در طرح نوروزی، جزئیات تمهیدات پلیس برای تعطیلات عید فطر و طرح تابستانی راهور را تشریح کرد.

به گزارش عصر خدمات، سردار محمدحسین حمیدی در جلسه کمیته هماهنگی طرح‌های ویژه ترافیکی که صبح امروز در شهرک آزمایش برگزار شد، با اشاره به طرح نوروزی ۹۸ گفت: از سال ۹۲ تا ۹۸ در طرح نوروزی همه ساله شاهد افزایش ترددها بودیم، در نوروز امسال بیشترین کاهش کشته را نسبت به سال های گذشته داشتیم، به طوری که براساس اعلام پزشکی قانونی ۲۰۱ نفر کمتر معادل ۲۰ درصد کاهش کشته داشته‌ایم.

به گفته وی استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان بیشترین کشته نوروز را داشته‌اند و جنوب سیستان و بلوچستان بیشترین افزایش کشته را در نوروز امسال داشت.

حمیدی افزود: تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها در نوروز امسال چهار درصد افزایش داشت.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ناوگان ایمن و دارای معاینه فنی برای سرویس‌های شرکت‌ها گفت: متاسفانه برخی از شرکت ها و سازمانها سرویس‌های خود را از خودروهای فرسوده و غیرایمن انتخاب کرده‌اند که همین امر سبب افزایش تصادفات حاشیه‌ای شهرها شده است.

فرمانده پلیس راه کشور در ادامه به تدابیر پلیس برای تعطیلات عید فطر اشاره کرد و گفت: پیش بینی ما این است که سفرها در تعطیلات عید فطر و مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) افزایش یابد و در همین خصوص نیز ما نیز آمادگی خود را افزایش می‌دهیم و پلیس راه و یگانهای امدادی و خدماتی در تعطیلات عید فطر در آماده باش صددرصدی خواهند بود.

حمیدی از ممنوعیت هرگونه عملیات عمرانی در طول مسیرهای پرتردد خصوصا محورهای منتهی به استانهای تهران، البرز و استانهای شمالی در تعطیلات عید فطر خبر داد و گفت: طرح تابستانی پلیس راهور نیز با همراهی تمامی دستگاه‌های مسئول از ۳۱ خرداد آغاز شده و تا ۳۱ شهریور ادامه خواهد داشت.

فرمانده پلیس راه کشور با اشاره به آمار قربانیان حوادث رانندگی در تابستان پارسال گفت: حدود ۴۰ درصد متوفیان طرح تابستان در شمال استان فارس، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، مرکزی و گیلان جان خود را از دست داده‌اند.

وی با بیان اینکه ۳۷ درصد تصادفات تابستان منجر به واژگونی و ۴۱ درصد کشته‌ها نیز ناشی از واژگونی بوده است، اظهار کرد: بیشترین تصادفات منجر به واژگونی در تابستان در استانهای اصفهان، خراسان رضوی، شمال فارس، آذربایجان شرقی و سمنان بوده است.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار