عصر خدماتقیمت احتمالی زولبیا و بامیه مشخص شد | عصر خدمات

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان:

قیمت احتمالی زولبیا و بامیه مشخص شد

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان گفت: تاکنون ابلاغیه ای در خصوص قیمت قطعی زولبیا و بامیه به ما اعلام نشده است اما با توجه به مذاکرات صورت گرفته، قیمت این شیرینی در ماه رمضان ٢٠ هزار تومان خواهد بود.

به گزارش عصر خدمات، علی بهره مند افزود: به نظر نمی رسد قیمت ٢٠ هزار تومان با تغییر همراه شود.
وی ادامه داد: بسیاری از شیرینی فروشان نسبت به وضعیت موجود اعتراض دارند و احتمال اینکه به دلیل متضرر شدن نسبت به پخت زولبیا و بامیه برای ماه رمضان اقدام نکنند، وجود دارد.
رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان اظهار داشت: تمام صنف ها زمانی که قیمت ها افزایش می یابد همان روز افزایش قیمت را بر کالاها اعمال می کنند، در حالی که صنف قنادان و شیرینی فروشان باید یک سال صبر کند تا سازمان حمایت مجوز افزایش قیمت را صادر کند.
«علی توکلی» که در یکی از مناطق مرکزی تهران قنادی دارد گفت: هر کیلوگرم زولبیا و بامیه پارسال ۱۵ هزار تومان بود اما شنیده ایم که سازمان حمایت روز چهارشنبه قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه را ۲۰ هزار تومان تصویب کرده است.
وی در مورد افزایش نرخ مواد اولیه تهیه زولبیا و بامیه گفت: پارسال هر گونی ۴۰ کیلوگرمی آرد ۵۵ هزار تومان بود که این رقم امسال به ۱۶۵ تا ۱۷۰ هزار تومان رسیده است.
توکلی اظهار داشت: روغن مایع ۱۶ کیلویی پارسال ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان بود و قنادان وجه را دوماه پس از تحویل پرداخت می کردند اما اکنون این ماده اولیه با ۱۰۰ هزار تومان افزایش به ۱۶۰ هزار تومان رسیده است و فروش فقط به صورت نقدی انجام می شود.
این فعال اقتصادی، اضافه کرد: پارسال هر کیلوگرم شکر دو هزار و ۵۰۰ تا دو هزار و ۸۰۰ تومان عرضه می شد اما امسال هر کیلوگرم شکر ۹ هزار تومان قیمت خورده است و با کمبود در بازار نیز روبرو هستیم.
وی با بیان اینکه زولبیا و بامیه به ۱۵ ماده اولیه نیاز دارد، گفت: حتی جعبه زولبیا و بامیه از هر کیلوگرم چهار هزار تا چهار هزار و ۲۰۰ تومان به ۱۸ هزار تومان افزایش یافته است.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار