عصر خدماتاجرای طرح دوچرخه در پايانه‌های مترو | عصر خدمات

اجرای طرح دوچرخه در پايانه‌های مترو

مدیر ارشدخط یک مترو از اجرای مسیر دوچرخه‌سواری در محوطه پايانه متروی فتح آباد خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، محمد مهدی شهبازی، مدیر ارشدخط یک مترو در ارتباط با اجرای مسیر دوچرخه سواری در محوطه پایانه فتح آباد اظهارداشت: این کار با پیگیری‌های، فرنوش  نوبخت، نایب رئیس هیات مدیره ومدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای گسترش فرهنگ دوچرخه سواری اجرا شد.

 شهبازی گفت: این طرح برای اولین بار در پایانه فتح آباد با همکاری واحد توسعه سیستم های حمل‌ونقل پاک در سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه پایانه فتح آباد با وسعت ۴۴هکتار دارای فضاهای مختلفی است افزود: این پایانه سرمایه عظیمی مالی و ااستراتژیکی برای شرکت است چرا که بزرگترین پایانه مترو است.

 مدیر ارشدخط یک با اشاره به اینکه این پایانه دارای ۱۰هزار مترمربع ساختمان اداری، ۳۸هزار مترمربع انبار و ۱۲هزار مترمربع کارگاه های فنی است خاطرنشان کرد: بزرگترین سوله تعمیرات مترو و ساختمان پارکینگ با ظرفیت ۵۰ رام قطار در این پایانه قرار دارد.

شهبازی افزود: در مرحله اول اجرای این طرح یک کانکس و ۲۰ دستگاه دوچرخه تهیه شده و با بازسازی کانکس امروز از این طرح رونمایی کردیم امیدواریم به همت مدیران ارشد شرکت و  مدیریت حمل ونقل پاک معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بخش های مکمل این طرح که احداث مسیر دوچرخه و جانمایی فضایی برای پارک دوچرخه ها در مقاصد مورد نظر نیز اجرا شود.

مدیر ارشد خط یک تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح  توسعه فرهنگ دوچرخه سواری در بین کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه است تلاش کردیم تا با احداث مسیر ویژه دوچرخه، در محدوده پایانه فتح آباد ارتباط با ایستگاه مترو و کارکنان را به استفاده از دوچرخه ترغیب کنیم.

امروز تعدادی از دوچرخه سواران به صورت نمادین از ساختمان مرکزی شرکت تا پایانه فتح آباد را رکاب زدند.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار