عصر خدماتتوزیع ۱۲۰ هزار تن شکر با نرخ مصوب برای مصارف صنوف | عصر خدمات

توزیع ۱۲۰ هزار تن شکر با نرخ مصوب برای مصارف صنوف

مدیرکل تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۱۲۰ هزار تن شکر برای مصرف صنوف و ۲۰ هزار تن برای مصرف خانوار با نرخ هر کیلوگرم ۳۴۰۰ تومانی و برای تنظیم بازار در نظر گرفته شده است و در صورت لزوم این میزان افزایش می‌یابد.

به گزارش عصر خدمات، مسعود بصیری مدیرکل دفتر برنامه ریزی تأمین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: ۱۲۰ هزارتن شکر برای صنف و صنوف و ۲۰ هزار تن برای مصرف خانوار با نرخ مصوب و برای تنظیم بازار در نظر گرفته شده است و در صورت لزوم این میزان افزایش می یابد.

وی افزود: قیمت مصوب شکر برای مصرف خانوار ۳۴۰۰ تومان تعیین شده است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تأمین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به فروش شکر ۱۰ هزار تومانی در بازار مصرف گفت: ورود دولت به بازار شکر و توزیع شکر به نرخ مصوب به خاطر همین اخباری است که دریافت می‌کند؛ در صورتی که قیمت ها متعادل بود ورود نداشت.

وی با بیان اینکه مشکلی بابت تامین شکر در کشور نداریم و حتی بیشتر از نیاز شکر در کشور  وجود دارد تصریح کرد: آمادگی داریم که  سهمیه های شکری که با نرخ دولتی برای توزیع در استان در نظر گرفته شده، در صورت تقاضا افزایش دهیم اما به حدی به بازار ورود نمیکنیم تا نظم آن به هم بخورد؛ ورود دولت به بازار برای جلوگیری از افزایش افسار گسیخته است.

بصیری گفت: در تمام کالاهای اساسی به حدی برنامه ریزی صحیح صورت گرفته است که مشکلی برای تامین و توزیع آنها در کشور وجود ندارد و در صورت لزوم هر کالاهایی را  مانند شکر برای تنظیم بازارتوزیع خواهیم کرد.

وی یادآور شد: باران رحمت الهی در سال جاری با وجود خسارت هایی که بر جا گذاشت تولیدات را در بخش کشاورزی از حد مطلوب بالاتر برد،ازطرفی ذخایر راهبری کالاهای اساسی کشور بیشتر از نیاز تدارک دیده شده است.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار