عصر خدماتشو عظیم خودرو تمام شد/ دیگر خبری از تحویل های قطره چکانی نیست | عصر خدمات

شو عظیم خودرو تمام شد/ دیگر خبری از تحویل های قطره چکانی نیست

شرکت عظیم خودرو مدتها بود که با تحویل خودروهای بی پلاک آن هم به صورت محدود اقدام به ساکت کردن صدای مشتریان معترض خود بود اما اخیرا از این شوهای پوشالی هم در این شرکت خبری به گوش نمی رسد.

به گزارش عصر خدمات، شرکت عظیم خودرو که به اصطلاح خود را خودروساز معرفی می کند با مونتاژ و تحویل های قطره چکانی قصد داشت جلوی آوار بزرگ مشتریان معترض خود را بگیرد و هر چند وقت یکبار اقدام به تعداد انگشت شماری خودرو آن هم بدون پلاک به مشتریان می کرد اما چند وقتی می شود حتی از این شو های مقطعی هم خبری نیست.

تعدادی از مدیران ارشد این شرکت به دلیل اتهام به پیش فروش های غیر مجاز مدتهاست در بازداشت هستند و این شرکت مدعی شده تمام خودروهای پیش فروش شده را مونتاژ و به مشتریان تحویل خواهد داد اما این موضوع با توجه به شرایط این شرکت و از آن مهمتر سنگین شدن تحریم های صنعت خودرو که اکنون خودروسازان بزرگ مشور را هم با چالش جدی مواجه کرده چقدر میسر و امکان پذیر است؟

در شرایط فعلی بسیاری از شرکتهای بزرگ خودروسازی کشور که با شرکای چینی خود در تیراژ بسیار بالا همکاری و فعالیت تنگاتنگ و دیرینه داشتند با مشکل نقل و انتقال پول و قطعه مواجه هستند و خیلی بعید به نظر می رسد این مشکل به شرکت کوچک هنگ تنگ و از آن کوچکتر عظیم خودرو نرسیده باشد و شرایط همکاری ها به روال سابق ادامه پیدا کند.

به گفته جعفری دولت آبادی این شرکت مجوز پیش فروش ۱۵۰ خودرو را داشته اما متاسفانه حدود ۴ هزار خودرو پیش فروش کرده و حدود ۷۰۰ میلیارد تومان شکایت مطالبه دارند و حسب اعلام ۲۰۰ میلیارد تومان اموال متهمان است.

آنچه مسلم است دیگر تحویل خودروهای بی پلاک آن هم به صورت انگشت شمار نمی تواند پاسخگوی مشتریانی باشد که مدتهاست مبالغ زیادی را برای دریافت این خودروهای پیش فروش شده نزد شرکت عظیم خودرو نگه داشته اند و انتظار دارند در این اوضاع و احوال نابه سامان بازار، خودروهای ثبت نامی خود را آن هم با تاخیر فراوان تحویل بگیرند.

منبع: خودروکار

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار