عصر خدماتتبدیل بخش عمده پادگان دوشان تپه به فضای سبز و سرانه‌های خدماتی شهری | عصر خدمات

تبدیل بخش عمده پادگان دوشان تپه به فضای سبز و سرانه‌های خدماتی شهری

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از تبدیل بخش عمده پادگان دوشان تپه به فضای سبز و سرانه های خدماتی شهری در آستانه نزدیک و پس از تصمیم گیری‌های مربوطه خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران درباره جلسه خود با  شهردار و مدیران منطقه ۱۳ و شورایاران محلات ناحیه ۲ این منطقه در اینستاگرام خود نوشت: توفیق داشتم به همراه همکارانم در کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با شهردار و مدیران منطقه ۱۳ و شورایاران محلات ناحیه ۲ این منطقه جلسه طولانی داشته باشم.

در ابتدای این جلسه که‌ در ادامه جلسات و بازدیدهای میدانی گذشته و برای پیگیری تصمیمات قبلی و با موضوع  بازآفرینی کالبدی و فضایی مجموعه ۲۲۵ هکتاری پادگان دوشان تپه برگزار شد، شهردار منطقه، مدیر امور نهادهای سازمان املاک شهرداری، نمایندگان اداره مهندسی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، معتمدین محلات و نیز مدیرکل طرح‌های شهری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری نقطه نظرات و گزارشات لازم را ارائه دادند.

مجموعه ۲۲۵ هکتاری به دوشان تپه،‌حدود یک چهارم سطح منطقه ۱۳ را در بر می گیرد، مطالعات جامعی که توسط مهندسین مشاور حوزه اداره کل طرح های شهری در این خصوص انجام شده، زمینه و بستر لازم جهت توافق و تفاهم با نیروی محترم هوایی ارتش را فراهم کرده تا در یک تفاهم کاملا برد_ برد (بین نیروی هوایی ارتش و مردم عزیز محله) ضمن حفظ باند فرودگاه قدیمی این پادگان برای مواقع مدیریت بحران، فضای پیرامونی بزرگ مقیاس در راستای تامین سرانه های خدماتی و فضاهای سبز و باز، پلازاهای شهری و نیز ساخت مجموعه چند عملکردی خدماتی و کار و فعالیت ایجاد شود.

به این ترتیب هم نیروی هوایی از این مجموعه در راستای پیشبرد ماموریت های خود به لحاظ مالی بهره ببرد و هم ساکنین محلات پیرامونی این پادگان که دارای بافت بسیار متراکم و جمعیت پذیر است نفسی بکشند و از پلازاها و فضاهای خدماتی ایجاد شده بهره ببرند.

امیدوارم بتوانیم در آینده نزدیک با پیگیری از طریق شورا و تعامل و تفاهم شهردار تهران که به جد به دنبال تحقق این اتفاق خوب است، مسئولین بلند پایه و محترم نیروی هوایی ارتش را مجاب کنیم تا در راستای تحقق بازپس‌گیری فضاهای شهر به نفع شهروندان گام اساسی برداریم.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار