عصر خدماتتخریب ۱۹۸ واحد مسکونی مددجویان در سیل/کمک‌های بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه برای مددجویان متاثر از سیل | عصر خدمات

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی:

تخریب ۱۹۸ واحد مسکونی مددجویان در سیل/کمک‌های بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه برای مددجویان متاثر از سیل

معاون امور مشارکت‌های مردمی و موسسات غیردولتی و توانمندسازی بهزیستی گفت: بیش از صد واحد مسکونی مددجویان بهزیستی دچار صدمه و تخریب شدند که طی تفاهم نامه‌های بهزیستی با ارگان‌های دیگر تا ۶ ماه دیگر تعمیر و ساخت این واحد‌ها آغاز می‌شود.

به گزارش عصر خدمات، ذوالفقار یزدان مهر در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در حوزه مسکن و مشارکت‌ها و مشاغل و براساس آماری که امروز به تایید بنیاد مسکن رسیده است به استثناء استان خوزستان ۱۹۸ واحد متعلق به مددجویان تخریب کامل داشته ایم و به ۲۴۷۱ واحد مددجویان دچار خسارت شده اند.

وی افزود: بنابر تفاهم نامه‌ای که بین سازمان بهزیستی و بسیج سازندگی امضا شده است ساخت و تعمیر واحد‌های مددجویان به زودی آغاز شده است. طبق این تفاهم نامه در مدت ۶ماه این عملیات ساخت و تعمیر انجام خواد گرفت.

وی افزود: برای خانواده‌های دارای دو معلول طبق تفاهم نامه‌ای که بین سازمان بسیج مستضعفان داشتیم در شهر‌ها ۲۰ میلیون کمک بلاعوض و در روستا‌ها ۱۸ میلیون تومان کمک بلاعوض انجام خواهد گرفت.

وی ادامه داد: همچنین طبق مصوبه هیت وزرا در شهر‌ها برای خانواده‌های دارای دو معلول ۵۰ میلیون قرض الحسنه بلند مدت و ۱۲ میلیون بلاعوض و در روستا‌ها ۴۰ میلیون قرض الحسنه بلند مدت و ۱۰ میلیون تومان بلاعوض در نظر گرفته شده است که می‌توان از بانک‌ها دریافت کنند.

یزدان مهر گفت: خانواده‌های دارای دو معلول در شهر‌ها ۴۲ میلیون بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان‌قرض الحسنه بلند مدت و در روستا‌ها ۲۸ میلیون بلاعوض و ۴۰ میلیون قرض الحسنه بلند مدت و مددجویان سرپرست خانواده ۲۲ میلیون تومان بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان قرض الحسنه بلند مدت نیز درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ۹۰۰ هزار تومان به صورت مستمری به مددجویان سیل زده پرداخت شد و ۲۱ میلیارد تومان از قبیل: لوازم خانگی بهداشتی و … هزینه شد.

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار