عصر خدماتقیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ | عصر خدمات

قیمت طلا؛

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۵/۲۳

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۱۹۵ دلار و ۷۷ سنت رسید.

به گزارش عصر خدمات، به نقل از رویترز، در حالی که افت قیمت طلا به زیر ۱۲۰۰ دلار موجب افزایش خریدها در بازار شده و در حالی که ارزش دلار اندکی کاهش یافته است، قیمت طلا امروز افزایش داشت و از پایین ترین رقم ۱۸ ماه گذشته که در جلسه قبل به ثبت رسیده بود فاصله گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱۱۹۵ دلار و ۷۷ سنت رسید. در جلسه قبل، قیمت طلا به پایین ترین رقم از ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷ یعنی ۱۱۹۱ دلار و ۳۵ سنت رسیده بود.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۳ درصد افزایش به ۱۲۰۲ دلار رسید.

پیتر فانگ تحلیلگر بازار طلا در هنگ کنگ گفت: «برخی از فروش ها به دلیل اجتناب از زیان بیشتر موجب شده تا قیمت طلا به زیر ۱۲۰۰ دلار برسد…اکنون ما مجددا شاهد افزایش علاقمندی به خرید هستیم… اما با توجه به اینکه ارزش دلار همچنان بالاست، قیمت طلا هنوز هم تحت فشار قرار دارد. همچنین افزایش نرخ بهره بیشتری در راه است و این مسئله بر چشم انداز قیمت طلا تاثیر منفی می گذارد.»

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ۶ ارز معتبر جهانی، امروز با حدود ۰٫۱ درصد کاهش به ۹۶٫۳۰۲ رسید. دیروز ارزش دلار به بالاترین رقم ۱۳ ماه گذشته رسیده بود.

در حالی که به دلیل نگرانی ها از وضعیت آشفته اقتصادی در ترکیه، ارزش لیر کاهش یافته است و این مسئله ممکن است به بانک های اروپایی آسیب بزند، ارزش یورو در برابر دلار در نزدیکی پایین ترین رقم های یک سال گذشته قرار دارد.

سرمایه گذاران نگران اند که کاهش ارزش لیر ترکیه موجب خروج سرمایه ها از دیگر اقتصادهای نوظهوری شود که کسری حساب جاری بالایی دارند و به سرمایه گذاری خارجی متکی هستند.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار