عصر خدمات۱۰۰درصد اعتبارات تملک دارائی و سرمایه‌ای سازمان نوسازی مدارس تخصیص می‌یابد | عصر خدمات

نوبخت در دیدار با خیرین مدرسه‌ساز:

۱۰۰درصد اعتبارات تملک دارائی و سرمایه‌ای سازمان نوسازی مدارس تخصیص می‌یابد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات تملک دارائی و سرمایه‌ای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سال جاری خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، محمدباقر نوبخت در دیدار با رئیس سازمان نوسازی مدارس و جمعی از خیرین مدرسه ساز با قدردانی از اقدامات انجام شده در ساخت و توسعه فضا‌های آموزشی و مشارکت خیرین در این عرصه گفت: صرف هزینه در ساخت و توسعه فضا‌های آموزشی یک سرمایه‌گذاری هدفمند برای تحقق اهداف توسعه کشور است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه همه افراد جامعه به ارزش والای کار خیرین اشرافیت دارند گفت: نیازی نیست که من شما را وصف کنم، اما وظیفه خود می‌دانم قدردان زحمات شما باشم.

وی با اشاره به اینکه باری را که مطابق قانون اساسی در حوزه مدرسه‌سازی به عهده دولت‌ها بوده است، در حال حاضر خیّرین به دوش می‌کشند، یادآور شد: خیرین در ساخت و توسعه فضا‌های آموزشی به نیابت از دولت بسیار موفق عمل کرده‌اند.

نوبخت با بیان اینکه همیشه دیدار با خیرین مدرسه‌ساز متفاوت از تمامی جلساتی است که دارم عنوان کرد: هر زمان که خیرین گردهمایی داشته باشند، آب دستم باشد زمین می‌گذارم و خود را به این عزیزان می‌رسانم، زیرا تجلیل و تکریم آنان در دولت برای من یک فریضه است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه تاکید کرد: برای اتمام پروژه‌هایی که به همت خیرین آغاز شده است، باید اولویت قائل باشیم و منابع این بخش را به هر شکل ممکن تأمین کنیم.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه و نظام برنامه‌ریزی کشور در قبال این کار نیک خیرین که به ساخت و توسعه فضا‌های آموزشی می‎پردازند؛ توجه جدی دارند و این احسان خیرین را به نیکی پاسخ می‌دهد و بر همین اساس طی دو سال قبل سازمان برنامه و بودجه توانست این حق‌شناسی را با تخصیص حداکثری نشان دهد.

نوبخت ادامه داد: با توجه به اینکه طرح‌های تملک دارایی و سرمایه‌ای حدود ۷۷ درصد و در سرجمع حدود ۷۱ درصد تخصیص داشتیم، اما تنها حوزه‌ای که ۱۱۴ درصد تخصیص گرفت حوزه معاونت عمرانی آموزش و پرورش بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: امسال قصد داریم عدد تخصیص منابع بیش از سال ۹۷ باشد حتی اگر تهدید‌های دشمنان، مبنی بر به صفر رساندن صادرات داشته باشیم.

نوبخت در ادامه با تاکید مجدد به تخصیص صددرصدی اعتبارات تملک دارائی و سرمایه‌ای و طرح‌های مشارکتی و خیّرساز سازمان نوسازی مدارس، خطاب به خیرین گفت: امیدوارم به این کار شایسته‌ای که در پیش دارید کمک کرده باشیم و این کار بتواند به نوعی کمکی هم به پیمانکاران باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پایان در پاسخ به درخواست مکتوب جمعی از خیرین مدرسه‌ساز نسبت به تأمین اعتبار پروژه‌های خیّرساز، به رئیس امور تلفیق بودجه دستور داد: “همچون سنوات گذشته ۱۰۰ درصد اعتبارات مربوط به تملک دارائی و سرمایه‌ای و اعتبارات مربوط به پروژه‌های مشارکتی خیرین مدرسه‌ساز تخصیص داده شود”.

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار