عصر خدماتخدمات به گردشگران ورودی به کشور در ماه رمضان/گردشگران مشکلی از حیث برخورداری از خدمات نخواهند داشت | عصر خدمات

معاون گردشگری میراث فرهنگی:

خدمات به گردشگران ورودی به کشور در ماه رمضان/گردشگران مشکلی از حیث برخورداری از خدمات نخواهند داشت

ولی تیموری گفت: با توجه به اینکه در ماه رمضان هستیم و مشکلاتی ممکن است در ساعات باز بودن رستوران‌ها و هتل‌ها برای گردشگران ورودی به کشور داشته باشیم، چون این گردشگران در چارچوب برنامه سفر و با هماهنگی وارد کشور می‌شوند رستوران و هتل برای این افراد باز است و مشکلی از حیث برخورداری از خدمات گردشگری نخواهند داشت.

به گزارش عصر خدمات، ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی درباره خدمات به گردشگران در ماه رمضان در داخل کشور گفت: با توجه به اینکه در ماه رمضان هستیم و مشکلاتی ممکن است در ساعات باز بودن رستوران‌ها و هتل‌ها برای گردشگران ورودی به کشور داشته باشیم، چون این گردشگران در چارچوب برنامه سفر و با هماهنگی وارد کشور می‌شوند رستوران و هتل برای این افراد باز است و فعالیت می‌کنند و مشکلی از حیث برخورداری از خدمات گردشگری نخواهند داشت.

وی در ادامه درباره هماهنگی‌های صورت گرفته برای خدمات‌رسانی به مسافران مخصوصاً گردشگران خارجی که همزمان با ماه رمضان به ایران سفر کرده‌اند تاکید کرد: این امر به عنوان بخشنامه به تمامی دفاتر استانی ارسال شده است.

تیموری گفت: هر سال قبل از ماه مبارک رمضان بخشنامه‌ای به همه استان‌ها ابلاغ می‌شود مبنی بر این‌که با رعایت احترام و حفظ شئون در واحد‌های گردشگری، شرایط خدمات‌رسانی را اطلاع‌رسانی و محیط‌هایی مثل نمازخانه را برای حضور روزه‌داران آماده کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: مشکل چندانی متوجه گردشگران خارجی که با تور به ایران سفر می‌کنند، نیست. چون بیشتر این گردشگران گروهی و با تور در ایران سفر می‌کنند و هماهنگی‌هایی از قبل برای پذیرایی از آن‌ها انجام شده است، بنابراین کمتر با مشکل روبرو می‌شوند. برای گردشگران انفرادی هم اصناف معمولاً فضا‌هایی را در ماه رمضان آماده می‌کنند تا خدمات‌رسانی به این گروه از مسافران نیز با چالش مواجه نشود.

وی همچنین از آمادگی هتل‌ها و مراکز اقامتی برای خدمات‌رسانی به مهمانان و مسافران مقیم در این مراکز خبر داد و اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی رستوران‌های بین‌راهی که بیرون از شهر‌ها واقع شده‌اند، مشکلی برای فعالیت و خدمات‌رسانی آن‌ها نیز وجود ندارد. رستوران‌های داخل شهر هم زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیستند، ولی رویه این است که معمولاً اصناف با هماهنگی یکدیگر فضا‌هایی را برای خدمات‌رسانی در ماه مبارک رمضان مشخص می‌کنند.

وی در ادامه درباره پیش بینی‌ها درباره رشد گردشگر ورودی به کشور طی ماه رمضان گفت: هنوز رشد گردشگری در ماه رمضان مشخص نشده است و در پایان ماه اعلام می‌شود، ولی با این وجود همیشه در ماه رمضان با رکود ورود گردشگر رو به رو هستیم.

وی در ادامه افزود: در فروردین ماه شاهد افزایش ۳۳ درصدی رشد ورود گردشگر به کشور نسبت به فروردین سال گذشته داشتیم.

 

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار