عصر خدماتبهره‌برداری از پروژه ساماندهی میدان هفتم تیر طی هفته آینده | عصر خدمات

بهره‌برداری از پروژه ساماندهی میدان هفتم تیر طی هفته آینده

مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران از بهره‌برداری پروژه ساماندهی میدان هفتم تیر ظرف هفته آینده خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، مهندس یوسف متقی مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: متعاقب دستور شهردار تهران مبنی بر جمع آوری کارگاه مترو میدان هفتم تیر، یک فضای ۵ هزار مترمربعی آزاد و به محلی برای احداث پلازا و ایجاد فضاهای فرهنگی و اجتماعی اختصاص یافت. پروژه ساماندهی و ارتقای کیفی میدان هفتم تیر، در زمینی به مساحت ۷هزار مترمربع اجرا شده است. این پلازا دارای ۳ هزار مترمربع فضای سبز، ۳هزار مترمربع پیاده راه های سنگ فرش شده در قسمت شمالی و آمفی تئاتر رو باز به مساحت یک هزار مترمربع در قسمت جنوبی است.

متقی هدف از اجرای این پروژه را ارتقای کیفیت فضاهای شهری، افزایش احساس رضایتمندی شهروندان از فضاهای عمومی و همچنین بهبود منظر شهری دانست و یادآور شد: ارتقای کیفی میدان هفتم تیر به واسطه تقویت تعاملات اجتماعی با استفاده از فضای باز میدان، تسهیل تردد ایمن عابران با ایجاد پیاده راه جدید با عرض مناسب، اصلاح هندسی و کاهش زمان سفر از منظر ترافیکی، جمع آوری ساختمان حجیم ورودی ایستگاه مترو به عنوان یکی از زوائد بصری شهری، استفاده از آمفی تئاتر روباز جهت اجرای رویدادهای شهری، تمرکز زدایی و سهولت دسترسی به خیابانهای اطراف میدان صورت پذیرفته است.

به گفته مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران، این پروژه در مرحله اجرای اقدامات نهایی است و با برنامه ریزی‌های انجام شده، هفته آینده آماده بهره برداری خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار