عصر خدماتخدمات بیمه سلامت الکترونیکی می شود | عصر خدمات

خدمات بیمه سلامت الکترونیکی می شود

مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری گفت: با ایجاد زیرساخت ها و مقدمات لازم، ارائه بسیاری از خدمات بیمه سلامت در استان امسال الکترونیکی می شود.

به گزارش عصر خدمات، صفر فرامرزی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: نسخه نویسی الکترونیکی به صورت آزمایشی در شهر فارسان آغاز شده است و پیش بینی می‌شود این خدمت تا شهریور ماه در سراسر استان اجرایی شود.

وی، ارسال اسناد الکترونیک را از دیگر خدمات الکترونیکی بیمه سلامت دانست و گفت: با اجرای نسخه نویسی الکترونیکی این عملیات نیز به صورت آزمایشی در بیمارستان‌های کاشانی و هاجر اجرا می‌شود.

فرامرزی، نبود دخالت انسانی، شفاف سازی، سرعت و دقت بیشتر و کاهش هزینه‌ها را از مزایای نظام الکترونیک حوزه سلامت برشمرد و افزود: پرونده سلامت الکترونیک از دیگر ارکان مهم نظام تحول سلامت است که بزودی در استان اجرا می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری در ادامه از واگذاری بیمه مددجویان کمیته امداد استان به بیمه سلامت خبر داد و گفت: در قالب این طرح ۱۹ هزار و ۵۰۰ مددجو در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و ۶ هزار و ۸۰۰ مددجو در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر تحت پوشش این بیمه قرار گرفته اند.

فرامرزی ادامه داد: این در حالی است که بسیاری از مددجویان دفترچه‌های بیمه خود را از دفاتر پیشخوان دولت تحویل نگرفته اند و برای دریافت آن تا پایان خرداد فرصت دارند.

وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در آگاهی بخشی به مردم در خصوص پیشگیری از بیماری‌ها، اظهار داشت: رسانه‌ها با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم نقش مؤثری در کاهش هزینه‌های درمان ایفا می‌کنند.

فرامرزی مجموع بیمه شدگان سلامت در چهارمحال و بختیاری را ۵۸۵ هزار و ۴۰۵ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۷۸ هزار نفر در قالب صندوق کارکنان دولت، ۲ هزار نفر در قالب بیمه ایرانیان، ۴۵۰ هزار و ۵۴۸ نفر از بیمه روستاییان و عشایر و ۱۷ هزار نفر در قالب سایر اقشار از خدمات بیمه سلامت در استان بهره مند هستند.

پوشش بیمه سلامت و همگانی در شمار بزرگ‌ترین طرح‌های اجتماعی دولت یازدهم بود که توانست سهم پرداخت از جیب مردم را کاهش داده و باعث بسط عدالت اجتماعی شود.
اجرای این طرح باعث شد دغدغه عده کثیری از مردم نیازمند مرتفع شده و رضایتمندی گسترده‌ای را در سطح عمومی کشور ایجاد کند، بنحوی که میزان رضایتمندی بیمه شدگان سلامت در چهارمحال و بختیاری ۹۶ درصد گزارش شده است.
چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با ۹۴۷ هزار نفر جمعیت است که بیش از ۸۰۰ روستا و آبادی در استان است.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار