عصر خدماتشتابدهنده‌های حوزه سلامت به زودی در کشور فعال می‌شوند | عصر خدمات

شتابدهنده‌های حوزه سلامت به زودی در کشور فعال می‌شوند

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۰ شتابدهنده در حوزه فناوری و نوآوری کشور فعال است گفت: اکنون این صندوق در حال مذاکره با ۳شتابدهنده در حوزه سلامت است که در آینده نزدیک در خدمت شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه سلامت قرار خواهد گرفت.

به گزارش عصر خدمات، سیاوش ملکی فر روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران توسعه فناوری و رؤسای مراکز رشد دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در سالن همایش رازی افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی در کنار سایر خدمات خود برای شرکت‌های دانش‌بنیان، نوپا و خلاق، از شتابدهنده‌های دانش‌بنیان نیز حمایت می‌کند، این صندوق ۷۰ درصد هزینه شتابدهنده را به مدت ۵ سال بدون وثیقه تأمین می‌کند.
وی بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت نیز مانند سایر شرکت‌های دانش بنیان فناور می‌توانند از خدمات صندوق از قبیل تسهیلات صندوق با نرخ ترجیحی، تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری و تسهیلات بانکی استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۸ صندوق پژوهش و فناوری در استان‌ها مستقر است گفت :۳ صندوق پژوهش و فناوری در حوزه سلامت فعال است.
وی افزود: برای صندوق‌های پژوهش و فناوری ۲۶۹ میلیارد تومان منابع مالی در قالب تسهیلات و ۹۰۰ میلیون تومان به صورت خط اعتباری در نظر گرفته شده است.
ملکی فر یادآور شد: صندوق‌های پژوهش و فناوری غیر حوزه سلامت نیز می‌توانند به شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت خدمات مالی ارائه دهند.
وی ادامه داد: در حوزه سلامت نیز صندوق به اخذ مجوز و استاندار داخلی و بین‌المللی کمک می‌کند و اکنون در زمینه استاندارد محصول تا سقف ۲۰ میلیون و استاندارد صادراتی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان حمایت می‌شوند.

وی افزود: بسته حمایتی «هم‌سرمایه‌گذاری» از دیگر برنامه‌های حمایتی صندوق است که در دستور کار قرار داده شده، بر این اساس صاحبان ایده در استارتاپ‌ها می‌توانند با مراجعه به صندوق‌های پژوهش و فناوری بخشی از منابع مالی خود را مشروط به انجام بررسی و تصویب نهایی تأمین کنند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: تاکنون ۱۵ استاندارد داخلی و خارجی برای اخذ مجوز توسط شرکت‌های دانش بنیان و دریافت حمایت‌های توانمندسازی از سوی این صندوق مصوب شده و بر روی سایت قرار گرفته‌است.

به گفته وی در حال حاضر اخذ استاندارد سی ای ( CE) نیز در لیست استانداردهای مورد تصویب صندوق قرار گرفته است.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار