عصر خدماتضرورت ثبت مشخصات خودرو در سامانه «تهران من» | عصر خدمات

ضرورت ثبت مشخصات خودرو در سامانه «تهران من»

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آغاز اجرای طرح جدید محدوده‌ کنترل آلودگی هوا از امروز (اول تیرماه) خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، محسن پورسیدآقایی با تاکید بر اینکه از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه امروز (اول تیرماه) طرح جدید محدوده‌ کنترل آلودگی هوا در محدوده‌ «زوج یا فرد سابق» به اجرا درآمده است گفت: از این پس زوج یا فرد بودن پلاک خودرو ملاک تردد در این محدوده نخواهد بود.

معاون شهردار تهران هدف از اجرای این طرح را کنترل آلودگی هوا و مدیریت ترافیک در هسته‌ مرکزی شهر ذکرکرد و گفت: طرح زوج یا فرد دیگر کارایی لازم را برای کنترل آلودگی هوا و کاهش ترافیک نداشت. ازاین‌ رو بر اساس مصوبه شورای عالی ترافیک، طرح محدوده‌ کنترل آلودگی هوا جایگزین طرح زوج یا فرد سابق شد.

پورسیدآقایی در ادامه به ضوابط طرح محدوده کنترل آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: زمان اجرای این طرح در تمام روزهای سال به‌ استثنای روزهای تعطیل رسمی از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا ۱۹ و پنجشنبه‌ها از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ خواهد بود همچنین عوارض ورود به این محدوده نصف عوارض محدوده‌ طرح ترافیک در نظر گرفته شده است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران بر ضرورت ثبت‌ نام تمامی خودروها در سامانه‌ «تهران من» تاکید کرد و یادآور شد: شهروندان می‌توانند با شارژ حساب شهروندی خود در این سامانه عوارض ترددشان را در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا پرداخت کنند این در حالیست که فرصتی یک ماهه برای پرداخت عوارض تردد در نظر گرفته شده است.

پورسیدآقایی با تاکید بر اینکه ثبت‌ نام در سامانه‌ی «تهران من» محدودیت زمانی ندارد، اظهارکرد: تاکنون نزدیک به یک میلیون خودرو در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که بیش از ۷۰ هزار ثبت نامی که در این سامانه صورت گرفته است. تنها مشخصات شخصی افراد ثبت شده و مشخصات خودرو را وارد نکرده‌اند این در حالیست که ثبت مشخصات خودرو در این سامانه الزامی است و این شهروندان باید با مراجعه دوباره به سامانه نسبت به ویرایش و تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: خودروهای پلاک تهران (بدون توجه به زوج یا فرد بودن پلاک) در هر فصل ۲۰ روز  و خودروهای پلاک غیرتهران در هر فصل ۱۵ روز می‌توانند به‌صورت رایگان در «محدوده کنترل آلودگی هوا» یا حلقه دوم تردد داشته باشند. این سهمیه‌ها قابل‌ انتقال به فصول دیگر نیست و تردد بیش از سقف مجاز مشمول پرداخت عوارض می‌شود. شهروندان در نظر داشته باشند برای بهره‌مندی از امتیاز ۲۰ روز تردد رایگان، باید در سامانه «تهران من» ثبت‌ نام کرده باشند.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران پورسیدآقایی در پایان به تسهیلات در نظر گرفته شده برای ساکنان محدوده‌ «کنترل آلودگی هوا» نیز اشاره کرد و گفت: ساکنان محدوده‌های ترافیکی (طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا) علاوه بر یک‌بار خروج رایگان پیش از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه و یک‌ بار ورود رایگان پس از ساعت ۱۷ از تخفیف ۵۰ درصدی عوارض برای تردد بین ساعات ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۷ بهره‌مند می‌شوند. ساکنان محدوده‌های طرح ترافیک در نظر داشته باشند به ازای هر واحد مسکونی در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا، تنها یک خودرو امکان برخورداری از تسهیلات مذکور را دارد و این دسته از شهروندان برای بهره‌مندی از این تسهیلات، پس از ثبت‌نام در سامانه «تهران من» باید با در دست داشتن مدارک سکونت (سند مالکیت یا اجاره‌نامه)، قبض عوارض نوسازی و پسماند به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنند.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار