عصر خدماتخودروهای الکتریکی باید تولید صدا کنند | عصر خدمات

قانون جدید اتحادیه اروپا برای حفظ جان عابران پیاده؛

خودروهای الکتریکی باید تولید صدا کنند

براساس قانون جدید اتحادیه اروپا از این پس خودروهای الکتریکی جدید به منظور حفظ جان عابران پیاده باید مجهز به وسیله‌ای برای تولید صدا باشند.

به گزارش عصر خدمات، این قانون که قرار است از امروز (دوشنبه) به اجرا گذاشته شود در پی ایجاد نگرانی‌هایی برای افرادی که از نظر بینایی دچار مشکل هستند، اعمال می‌شود.

به گفته کارشناسان، چنین خودروهایی جان عابرانی را که از نظر بینایی مشکل دارند به خطر می‌اندازد به این دلیل که بسیار کم صدا بوده و عابران، صدای نزدیک شدن آن‌ها را نمی‌شنوند.

در انواع جدید این خودروهای الکتریکی باید وسیله‌ای تعبیه شود که بتواند صدایی مثل صدای موتورهای قدیمی ایجاد کند.

سیستم هشدار دهنده صوتی خودرو باید در زمان دنده عقب یا زمانی که اتومبیل با سرعت ۱۹ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند، تولید صدا کند.

یک سازمان خیریه که در مورد کم صدا بودن این خودروها شکایت کرده از این تغییراتی که در اتومبیل‌های الکتریکی داده می‌شود، استقبال کرده اما در عین حال گفته که خودروهای الکتریکی باید در تمامی سرعت‌ها، صدا تولید کنند.

مایکل الیس، وزیر راه انگلیس گفته است دولت این کشور خواستار آن است که همه از مزایای حمل و نقل سبز برخوردار شوند. او همچنین افزوده نگرانی افرادی را که از نظر بینایی مشکل دارند، درک می‌کند.

به گزارش بی‌بی‌سی، از سال ۲۰۲۱ میلادی تمامی اتومبیل‌های الکتریکی باید به سیستم هشداردهنده صوتی مجهز باشند و این تنها شامل مدل‌های جدید این نوع خودرو نمی‌شود. همچنین دولت انگلیس اعلام کرده که تا سال ۲۰۴۰ میلادی طرح‌هایی را برای ممنوع کردن فروش خودروهای بنزینی و دیزلی به مورد اجرا می‌گذارد.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خودروکارعصر تشکلصنعت کار